Úterý 31. března 2020svátek má Kvido -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Na 15 tratích kvůli větru nejezdí vlaky. Na koleje padaly stromy, hlavně na jihu Čech a kolem Sázavy

Spadlý strom na koleje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spadlý strom na koleje. | foto: SŽDC

PRAHA Kvůli silnému větru je v úterý dopoledne přerušený či omezený provoz na 15 železničních tratích. Vlaky nejezdí mimo jiné mezi Vimperkem a Volary, Českými Budějovicemi a Českými Velenicemi či Chodovou Planou a Mariánskými Lázněmi. Vyplývá to z údajů Správy železnic k 11:00. V pondělí, kdy silný vítr zasáhl Česko, byl přerušen provoz na 132 tratích. Na řadě míst popadaly stromy na koleje.

Situace na železnici se od rána zlepšila. Seznam tratí, který Správa železnic zveřejnila k 07:40 na facebooku, čítal zhruba dvacítku tratí nebo úseků. Provoz na nich byl zastaven kvůli pádu stromu na koleje, kvůli poškození trakčního vedení nebo z bezpečnostních důvodů.

Spadlý strom na koleje.
Spadlý strom na koleje.

Z Českých Budějovic zůstává provoz zastaven na trati do Českých Velenic a Gmündu v Rakousku, vlaky jsou nahrazeny autobusy. Na trati mezi Budějovicemi a Horním Dvořištěm je provoz obnoven, z Horního Dvořiště do rakouského Summerau je ale provoz přerušen.

Z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek stojí trať z Prachatic do Volar. Pád stromu do kolejišti blokuje provoz vlaků ze Slavonic do Dačice z Chodové Plané do Mariánských Lázní či mezi Dobříší a Mníškem pod Brdy. Vlaky nejezdí ani mezi Jindřichovým Hradcem a Kamenným Malíkovem, Vraným nad Vltavou a Zbraslaví a dalších tratích.

11.února 2020 v 07:36, příspěvek archivován: 11.února 2020 v 09:04

Od nedělní 18. hodiny do pondělních 18.00 hod. mají naši hasiči na kontě celkem 153 výjezdů! 125 z nich kvůli popadaným stromům, 13x utržená střecha, 2x požár a další. Také díky nim a dalším lidem v terénu dnes téměř všude jezdíme! https://t.co/fc5LxVqCSr

Silný vítr zasáhl Česko už v noci na pondělí. Na řadě míst způsobil výpadky proudu a zkomplikoval dopravu. Silný vítr místy s nárazy nad 65 kilometrů v hodině bude v Česku foukat až do středečního večera.

Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...