Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 18 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Cenová válka. Konkurence nabídne slevu držitelům in-karet Českých drah

Vlak společnosti RegioJet | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak společnosti RegioJet | foto: ČTK

PRAHA Soukromí železniční dopravci Leo Express a RegioJet nabídnou zákazníkům konkurenčních Českých drah, kteří vlastní drážní věrnostní In-kartu, třicetiprocentní slevu. Při nejlacinější jízdence, kterou obě soukromé firmy nabízí, tak mohou zákazníci s věrnostní kartou od Českých drah jet z Prahy do Ostravy už za 95 korun, uvedl v tiskové zprávě RegioJet.

České dráhy se proti této obchodní praktice hodlají bránit. "Chceme nabídnout zákazníkům drah možnost vyzkoušet naše vlaky," uvedl šéf Leo Express Leoš Novotný. "Dopravce, který na trh vstupuje jako nový a není dominant, si takové akce může dovolit," řekl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. Krátce na to společnost oznámila, že se k nabídce Leo Expressu připojila.

Pravidla konkurenčního boje
České dráhy se chystají na tuto aktivitu konkurentů reagovat. "Pokud tomu tak skutečně je, pak si necháme vypracovat právní analýzu a zvážíme další kroky," řekl serveru iDnes.cz mluvčí Českých drah Radek Joklík. Podle dopravce se takovýto postup dá považovat za překročení pravidel korektního konkurenčního boje.

Podle majitele Leo Expressu Leoše Novotného půjde o časově omezenou akci, kterou dopravce v horizontu několika týdnů vyhodnotí. Nařčení z podnákladových cen se nebojí.

ČTĚTE TAKÉ

"V průměrném jízdném se držíme a musíme držet nad náklady. I kdybychom v některých spojích šli pod (náklady), tak v průměru musíme držet rovinu," dodal.

Leo Express nemá stanovenou pevnou cenu, ale využívá takzvané zahrady cen, kde si cestující může vybrat z různých nabídek. Levnější jízdné dopravce nabízí v méně atraktivních časech a s větším časovým předstihem. Podobný systém nedávno zavedl i RegioJet.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....