26. dubna 2012 10:13 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Leo Express jako Pendolino. Praha - Ostrava za 3 hodiny

Vizualizace Leo express | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vizualizace Leo express | foto: Reprofoto

PRAHA Vlaky Leo Expressu urazí trať mezi Prahou a Ostravou za tři hodiny a šest minut, budou tedy stejně rychlé jako Pendolino. Vlaky Leo Express začnou na trase jezdit 9. prosince letošního roku. Nebudou končit v Ostravě, ale měly by zajíždět až do Bohumína, kde bude depo dopravce.

Zlatočerné vlaky Leo Expressu na trati využijí maximální povolené rychlosti 160 kilometrů za hodinu, uvedl Novotný. Denně jich mezi oběma městy bude jezdit osm v každém směru. V pátek a v neděli, kdy jsou nároky na přepravní kapacitu vyšší, bude do harmonogramu zařazován jeden spoj navíc. Přesné časy odjezdů a příjezdů budou známé během několika týdnů, dodal.

Spory o cenu jízdného na trati Praha-Ostrava

V současnosti mezi Prahou a Ostravou jezdí deset pendolin a devět expresů Českých drah, a také sedm konkurenčních RegioJetů Radima Jančury. Mezi oběma dopravci se loni rozhořel spor, který skončil u antimonopolního úřadu. Jančura České dráhy podezřívá, že po zavedení akčních tarifů mají ceny jízdného nastavené pod provozními náklady. Dráhy uvedly, že jejich ceny jsou stejné nebo vyšší než ceny RegioJetu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže začátkem letošního roku provedl v sídle Českých drah razii, při které zajišťoval důkazy.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz