28. května 2013 17:22 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Leo Express nesmí nabízet slevy na In-karty Českých drah

Datum plného zahájení provozu Leo Express bude záviset na výsledcích zkušebního provozu na běžné trati. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Datum plného zahájení provozu Leo Express bude záviset na výsledcích zkušebního provozu na běžné trati. | foto: ČTK

PRAHA Soukromý dopravce Leo Express nesmí poskytovat slevy na věrnostní karty konkurenčních Českých drah. Na žádost národního dopravce mu to předběžným opatřením zakázal Městský soud v Praze.

Informaci přinesl server E15. Třicetiprocentní slevy pro držitele takzvaných IN - Karet nabídl svým zákazníkům začátkem března Leo Express a další soukromý dopravce RegioJet podnikatele Radima Jančury se s podobnou nabídkou připojil vzápětí. VÍCE o cenové válce na železnici ČTĚTE ZDE.

České dráhy chtějí na tento počáteční úspěch navázat žalobou, kterou podají do konce července, pokud se s provozovatelem černých vlaků nedohodnou na uhrazení kompenzací za vzniklé škody, uvedl server E15.

Sleva na konkurenční kartičku

Podají -li České dráhy podobnou žalobu i na RegioJet, zatím není dopravce rozhodnutý. "České dráhy chtěly prioritně zastavit další pokračování tohoto jednání, které je poškozuje. Proto se zaměřily primárně na předběžné opatření," řekl ČTK mluvčí drah Radek Joklík.

Společnost RegioJet poskytování slev před časem ukončila, zatímco Leo Express do současnosti nabízí na věrnostní karty ČD 20procentní slevu.

ČTĚTE TAKÉ

Na způsob, jakým se vede konkurenční boj na tuzemské železnici, si ale nestěžuje pouze národní dopravce. Reklamní kampaň Českých drah, která láká cestující do vlaků prostřednictvím slevových voucherů, v minulosti kritizoval Radim Jančura. Promotéři Českých drah podle něj tyto kupóny rozdávaly cíleně na zastávkách žlutých vlaků a autobusů Student Agency, například na pražské Florenci.

Lidovky.cz, ČTK