16. května 2016 12:10 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Leo Express začne ‚dražší‘ cestující rozvážet od vlaků zdarma domů

Vlak společnosti Leo Express. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak společnosti Leo Express. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Soukromý dopravce Leo Express plánuje od června vozit cestující z byznys a premium třídy zdarma z vlakového nádraží domů. Služba by měla zkušebně fungovat v Praze a v Ostravě. U vyšších tříd nabízí podobný servis třeba některé aerolinky.

Pro odvoz cestujících chce Leo Express využít taxi. Konkrétní společnosti, které by měly službu zajišťovat, firma dosud vybírá, uvedla. Konkurence zatím podobnou službu nenabízí.

Současně zavede Leo Express nový pár večerních spojů mezi Prahou a Ostravou. Z Ostravy bude vyjíždět denně v 19.55 s dojezdem do Prahy o půl dvanácté a je to poslední přímý spoj v tomto směru. Spoj z Prahy bude vyrážet denně ve 20.52 s dojezdem do Ostravy o půl jedné v noci.

Trať mezi Prahou a Ostravou byla prvním dálkovým železničním spojením, které se na české železnici otevřelo konkurenci. Mezi oběma městy si vzájemně konkurují tři železniční společnosti, České dráhy, RegioJet a Leo Express.

Vlaky společností Leo Express a České dráhy..
Vlak společnosti Leo Express.

Soukromý Leo Express loni snížil ztrátu na 67 milionů korun z 135 milionů v roce 2014. Tržby společnosti, která provozuje kromě železničního spojení mezi Prahou a Košicemi několik autobusových linek, vzrostly o 80 milionů korun na zhruba 260 milionů korun.

Majitelem firmy a předsedou představenstva je podnikatel Leoš Novotný.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!