11. dubna 2009 14:53 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Letadlo ČSA mělo problémy, vrátilo se na Ruzyni

Airbus A 319 - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Airbus A 319 - ilustrační foto | foto: www.csa.czReprofoto

PRAHA Airbus ČSA, který mířil do mexického Cancúnu, se musel vrátit na letiště v Praze-Ruzyni. K návratu se piloti stroje se 193 pasažéry na palubě rozhodli kvůli potížím s ukazatelem množství paliva.

Letadlo prohlížejí technici. Podle ČSA bude zpoždění nejméně dvě hodiny. Informoval o tom server idnes.cz.

"Ranní charterový let OK 6014  z Prahy do mexického Cancúnu se po zhruba hodině vrátil zpět do Prahy. Kapitán se tak rozhodl z bezpečnostních důvodů, kdy palubní přístroj indikace množství paliva nevykazoval standardní parametry," sdělila mluvčí aerolinek Daniela Hupáková.  Podle ní posádka jednala v souladu s přísnými bezpečnostními předpisy, které říkají, že při sebemenší odchylce přístrojů či nestandardním chování letadla je nutné stroj odborně prohlédnout a nelze riskovat případné budoucí komplikace během letu přes Atlantik.

"V tuto chvíli letadlo prohlížejí technici a tato technická prohlídka stanoví další postup," doplnila Hupáková. V současné chvíli lze podle jejího vyjádření předpokládat minimálně zhruba dvouhodinové zpoždění.

Cestujícím v Praze bylo poskytnuto občerstvení, klientům, kteří se nacházejí v mexickém letovisku, bude zatím prodloužen pobyt v hotelu.

Letadlo na pražské Ruzyni skončilo v péči techniků, ti stanoví další postup. Cestujícím společnosti Exim Tours nabídli na letišti občerstvení, klientům čekajícím v Mexiku na odlet do Česka prodloužili pobyt v hotelu.

"Byli jsme někde nad Severním mořem, když nám oznámili, že mají problém s přečerpávací jednotkou paliva a musíme se vrátit do Prahy. Když jsme se ptali, proč nepřistaneme třeba v Oslu, které bylo blíž, řekli nám něco ve smyslu, že mají v Ruzyni své odborníky," řekl serveru Novinky.cz jeden z cestujících.

"Bezpečnost všech 193 cestujících nebyla ohrožena," podotkla s omluvou cestujícím za nepříjemnosti Hupáková.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!