24. července 2018 13:22 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Letadlo ze Sarajeva do Osla přistálo neplánovaně v Praze. Policie si došla pro pasažéra, který kouřil

Letadlo společnosti Norwegian. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo společnosti Norwegian. | foto: Julian Herzog

Praha Nedělní let na palubě letadla nízkonákladové letecké společnosti Norwegian skončil pro jednoho z cestujících dříve, než očekával. Místo v Oslu ho posádka vyložila už v Praze. Podle cizinecké policie bylo důvodem konce jeho cesty kouření na palubě.

Letadlo se v Praze kvůli neukázněnému pasažérovi zdrželo skoro na hodinu a půl. „Letadlo na lince ze Sarajeva do Osla neplánovaně přistálo ve 21:21 a znovu odletělo ve 22:41,“ uvedla mluvčí Letiště Václava Havla Marika Janoušková.

23.července 2018 v 21:28, příspěvek archivován: 24.července 2018 v 12:13

Nulová tolerance... těsně před půl desátou večer přistál v Praze nečekaně Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle (reg. LN-NGX). Letadlo linky DY1913 Sarajevo - Oslo odklonil kapitán letu do toho času blízké Prahy kvůli výtržnosti cestujícího na palubě.

„Kapitán se rozhodl vyloučit cestujícího z přepravy, protože kouřil,“ řekla serveru Lidovky.cz mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová s tím, že policie za těchto okolností na místo jede pokaždé – i když se posádka rozhodne, že nechce cestujícího z ničeho obvinit.

„Policisté cestujícího pouze vyslechli a udělali prohlídku,“ dodala Rendlová. Hlídka vyloučeného pasažéra následně od letadla odvezla a propustila ho v Praze.

zufZuzana Formánková