22. února 2014 14:39, aktualizováno  18:33 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Letadlu Travel Service se na Azorech poškodil podvozek

Travel Service se stal jedničkou v letecké přepravě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Travel Service se stal jedničkou v letecké přepravě. | foto: www.airways.cz

Letadlu společnosti Travel Service se při mezipřistání na Azorech poškodil při přistávacím manévru kvůli poryvu větru podvozek. Všech 160 cestující je v pořádku a čekali necelých osm hodin na náhradní letadlo.

To odletělo s cestujícími zhruba v 17:40 středoevropského času. ČTK to sdělila mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková. Spoj míří přes Jamajku do mexického Cancúnu.

"Při přistávacím manévru za složitých meteorologických podmínek došlo vlivem poryvu větru k náhlému prosednutí letadla. Následnou prohlídkou bylo zjištěno malé poškození trupu v oblasti příďového podvozku," uvedla Dufková.

Mexický Cancún.

Mexický Cancún.

Náhradní letadlo bylo podle ní vypraveno z Kanárských ostrovů. "Jsme rádi, že se nám podařil zajistit náhradní letadlo a vypravit jej z Kanárských ostrovů na Azorské ostrovy, a to ve velmi krátké době," podotkla Dufková. O cestující se během čekání Travel Service podle mluvčí postaral a poskytl jim občerstvení a nápoje.

Na počátku února uvízlo na Kubě kvůli poruše letadla Travel Service přes 150 turistů. Důvodem byla porucha na Pitotově trubici letadla. Jde o měřicí přístroj, který měří rychlost letu pomocí rozdílu tlaku.

ČTĚTE VÍCE

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!