1. srpna 2019 11:43 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Letecké spojení Prahy s Ruskem se rozšíří o desáté město, přibude Perm

Letiště Václava Havla. (Ilustrační foto.) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Václava Havla. (Ilustrační foto.) | foto: Reuters

PRAHA Pravidelné letecké spojení Prahy s Ruskem se od 18. září rozšíří na deset ruských měst. Nová linka povede do průmyslového města Perm na východě evropské části Ruska. Zavede ji ruská letecká firma Ural Airlines, která již nyní provozuje linky mezi Prahou a ruskými městy Jekatěrinburg, Krasnodar a Žukovskij. V tiskové zprávě to ve čtvrtek oznámila Kateřina Pavlíková z tiskového oddělení pražského Letiště Václava Havla.

Linka mezi Prahou a Permem bude v provozu dvakrát týdně. Ural Airlines na ni nasadí letoun Airbus A320 v konfiguraci pro 160 cestujících. Doba letu bude přibližně čtyři až 4,5 hodiny. „Očekáváme, že na nové lince bude během následujících 12 měsíců přepraveno více než 20 000 cestujících v obou směrech,“ doplnila Pavlíková. Letenky jsou podle ní již nyní k prodeji na webu dopravce.

Letecké spojení mezi Českem a Ruskem poznamenal na začátku července spor mezi úřady obou států o podmínkách přepravy. Česko podle ministerstva dopravy zrušilo 2. července povolení spojům ruské letecké společnosti Aeroflot poté, co Rusko omezilo přelety české firmy ČSA přes sibiřskou část ruského území. To se dotklo linky českého dopravce z Prahy do jihokorejského Soulu. Zrušení letů poté oznámily i další ruské aerolinky, včetně Ural Airlines. 

Povolení pro ruské aerolinky v Česku i pro přelety ČSA přes Sibiř ale byla vzápětí dočasně obnovena. Česko a Rusko se dohodly zachovat přes léto dosavadní rozsah vzájemného letového provozu a zároveň jednat o další spolupráci. Ruský list Vedomosti předtím napsal, že ruské ministerstvo dopravy navrhlo českým úřadům odložit definitivní řešení sporu o podmínkách letecké přepravy na září.

ČTK
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

DANIEL, ADAM A ZBYHNĚV. Táta Hložek (vpravo) se svými syny Danielem a Adamem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.