20. června 2010 19:55 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Lukrativní pozemky kolem dálnice D11 vlastní J&T a Unimex

Dálnice D11. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice D11. | foto: ŘSD

PRAHA Finanční skupina J&T a firma Unimex miliardáře Jiřího Šimáněho v minulosti koupily lukrativní pozemky kolem hradecké dálnice D11. Společnosti by zde chtěly vystavět obchodní centra. Klíčovou záležitostí zůstává, kde bude vybudována křižovatka a sjezd z dálnice.

Současné řešení počítá s vybudováním sjezdu blíže k pozemkům firmy Endeta, kterou údajně ovládá skupina J&T. Uvádí to týdeník Respekt.

Podle původních představ měl být sjezd z dálnice vybudován na pozemku statkářky Ludmily Havránkové. Okolní plochy koupila podle Respektu v roce 2004 společnost Unimex a chtěla je využít k pronájmu nebo prodeji některému z obchodních řetězců.

Ministerstvo dopravy ale v říjnu loňského roku přišlo s novým návrhem, podle kterého se sjezd a křižovatka posunou o kilometr a půl dál směrem na sever. Okolní pozemky koupila podle Respektu v roce 2007 firma Endeta.

Premiér Jan Fischer i ministr dopravy Gustav Slamečka ale odmítají, že by skupině J&T nahrávali, píše Respekt.

Pozemky nebude nutné vyvlastnit

Případným vyvlastněním pozemků sester Ludmily Havránkové a Jaroslavy Štrosové se bude v pondělí zabývat vláda. Ministerstvo dopravy se údajně s majitelkami pozemků dohodlo a s největší pravděpodobností je nebude muset vyvlastnit.

Po sobotním jednání to řekl syn a právní zástupce jedné z majitelek David Štros s tím, že detaily dohody budou zveřejněny na zasedání vlády. Ministerstvo dopravy dohodu odmítlo komentovat, rovněž s odkazem na pondělní jednání vlády.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
C++ VÝVOJÁŘ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 45 000 Kč