19. září 2009 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Manažeři SkyEurope budou vysvětlovat krach aerolinek

Lidé čekají na letišti u přepážky SkyEurope. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidé čekají na letišti u přepážky SkyEurope. | foto: ČTK

BRATISLAVA/PRAHA Šéfové zkrachovalých slovenských aerolinek SkyEurope jsou podezřelí z bankrotového podvodu. Tvrdí to alespoň advokátní kancelář Bizoň&Partners, která v této věci již podala oznámení na slovenské generální prokuratuře.

Manažeři nízkonákladové letecké společnosti tak budou muset vysvětlovat mimo jiné i to, zda o neodvratném konci aerolinek nevěděli dřív, než kvůli restrukturalizaci firmy požádali soud o ochranu před věřiteli. Informuje o tom slovenský list Sme.

Právníci z Bizoň&Partners sepsali důvody, které je vedou k podezření, že vedení SkyEurope vědomě spáchalo podvod a poškodilo tak desetitisíce svých klientů. Mezi nimi je právě i právnická kancelář Bizoň&Partners, která nyní hledá kontakty na další poškozené.

V době, kdy SkyEurope definitivně skončily, měla také slovenská advokátní kancelář své zaměstnance v zahraničí s bezcennou zpáteční letenkou. Zkrachovalé aerolinky jim ale stejně jako všem ostatním klientům jen vzkázaly, že domů se musí dostat sami.

"Považovali jsme tento postup za neslušný a arogantní, takto nezodpovědně se zachovat ke svým zákazníkům v zahraničí," vysvětluje zakladatel společnosti Bizoň&Partners Juraj Bizoň.

Více o vyšetřování krachu SkyEurope se dočtete v sobotním vydání deníku

Najdete na Lidovky.cz