22. května 2015 8:10 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Šéfka Korean Air opustila vězení. Kvůli oříškům zastavila letadlo

Čoová odchází a zakrývá si tvář dlaněmi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čoová odchází a zakrývá si tvář dlaněmi. | foto: Reuters

SOUL Jihokorejské vězení v pátek opustila bývalá viceprezidentka jihokorejské společnosti Korean Air Heather Čoová, která byla v únoru v Soulu odsouzena za porušení pravidel leteckého provozu.

Skandál vyvolalo její chování na palubě letadla v New Yorku, kde Čoová napadla letušku kvůli špatně naservírovaným oříškům. 

Nařídila pak, aby se letadlo vrátilo k letištní hale, kde přikázala šéfovi palubní posádky opustit stroj.

Čoová obkopena novináři.
Čoová se za incident již dříve omluvila.

Odvolací soud vyhověl žádosti advokátů o zrušení rozsudku a trest ročního vězení změnil na desetiměsíční podmínku. Argumentoval bezúhonností odsouzené a tím, že je matkou dvou malých dětí. Čoová strávila ve vězení pět měsíců. Žaloba zvažuje odvolání.

Čoová, která je dcerou šéfa Koran Air, mezitím odstoupila ze všech funkcí v letecké společnosti. Za své chování se už dříve omluvila.

Oříškový skandál měl v Jižní Koreji velký ohlas, protože řada tamních obyvatel si stěžuje na příliš okázalý život bohatých a mocných. V letecké společnosti před rezignací Čoové pracovali v manažerských funkcích všichni potomci šéfa Korean Air Čo Jang-hoa.

 

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!