Diskuse k článku: Mapa LN: Na jakých silnicích budete nově platit?

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 6.5.2011 9:02
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Kolman 2.5.2011 10:57

PLATIT BUDEME NA VŠECH SILNICÍCH,

ale vybrané peníze půjdou na úúúúúúúúúúúúúplně jiné účely :-((

       Ať mi nikdo neříká, že za peníze, vybrané v souvislosti s dopravou, včetně dodatečné daně za benzin/diesel by se silnice nedaly "sofort" kvalitně opravit.

M. Hoblík 2.5.2011 8:39

Prostředky na obnovu komunikací

může stát získat jedině od jejich uživatelů. Nebylo by správné, aby moje mabička platila zvláštní daň na povodně a navíc jí Kalousek ještě "nadělil" další polatek na silnice. Ona je v tom nevinně, ty cesty ničí právě ti autodopravci, kteří nejvíc bojují proti poplatkům. Až bude babička potřebovat dovést pár tun traverz, případně ji povezou do nemocnice, měla by zaplatit i za použití silnice. Ale ty traverzy by babičce mohly přivézt ČSD, bylo by to levnější, ekonomičtější a nemusel by se prázdný kamion vracet do železáren pro další traverzy. Cesty budou volnější, ovzduší nebude zamořeno smrdutými kamiony, autodopravci zahynou a všichni budeme zase šťastní!

Případně přeživší autodopravci dostanou rozum a budou se chovat jako řádní občané. Řidiči od zahynuvších autodopravců půjdou dláždit cesty a my budeme je mít rádi.

A Kalousek utře hubu!

J. Alexa 6.5.2011 9:01

Re: Prostředky na obnovu komunikací

Ježíšmarjá, proč Kalousek utře hubu? On z toho má nějaké palmáre?

K. Halama 26.4.2011 9:43

Ledaže...

....ledaže by to platilo i naopak. Vletěl jsem kdysi do díry tak hluboké, že zařvala pneumatika i geometrie, vysypal se reflektor... a byla to silnice 1. třídy. Hradí vlastník komunikace vzniklé škody na vozidle, působené stavem komunikace?

J. Šejnoha 24.4.2011 22:08

pro nespokojené revolucionáře

Zkuste se zamyslet:  Není normální, aby ti kteří silnice rozbíjejí  (nákladní autodopravci )  zaplatili ?  Je celkem jedno, jestli rozbíjejí  silnice nebo dálnice.

Daň z  motorového vozidla  je  evidentně  nedostatečná.

Samozřejmě  zůstává otázka, kde  ty peníze  na opravu silnic  skončí ? 

Asi budou prožrány, stejně  jako většina  spotřební daně  z pohonných hmot.  To je ale  dáno politickými preferencemi voličů.

M. Riessner 23.4.2011 20:56

Mám pocit, že defenestrace

bude jediné správné řešení dnešního stavu... at o ne do Jeleního příkopu, ale rovnou na halapartny..... Zachvíli budeme platit i za to, že dýcháme... :-(((

J. Alexa 6.5.2011 9:02

Re: Mám pocit, že defenestrace

Vezměte sï prášek, to pomůže.

K. jiří 23.4.2011 12:12

Není výběr.

Kvalita našich cest je tak otřesná,že často by bylo lepší jet po poli,než na zpoplatněné silnici.Administrativa nedokáže zamezit objíždění zpoplatněných úseků.Někdo by jim měl poradit,že existují značky zákaz vjezdu s omezením tonáže a pokuty za nedovolený vjezd.Je to pto ně příliš složité a bude se muset vypsat výběrové řízení za pár milionů.

K. Halama 26.4.2011 9:47

Re: Není výběr.

Trefa! A to je smysl celého toho. Je třeba vypsat výběrové řízení a pak zařídit aby ho vyhrál ten, kdo dal tučný bakšiš... Už se "těším" na ty titulky: "Ministr dopravy odvolán pro podezření z utajování korupce."

Z. Prokop 22.4.2011 20:09

Zahrňme i cesty

Nejlepší by bylo zpoplatnit polní a lesní cesty, a potom již budou jezdit jenom formani. Já vidím problém, kde vezmeme ty koně a ty formany. Pokrok se nedá zastavit.

K. Halama 26.4.2011 9:39

Re: Zahrňme i cesty

No jo... když už je zpoplaťněna dešťová voda, ničemu se nedivím. Na řadě je denní světlo. Jako v a Cromwella v Anglii. Pak i u nás budeme zazdívat okna...

M. Jelínek 22.4.2011 18:14

zdanit i polňačky

no i na polňačce...

Najdete na Lidovky.cz