25. ledna 2011 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Městům došla trpělivost, silnice si opravují sama

Speciální stroj, který umí opravovat silnice i v mrazu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Speciální stroj, který umí opravovat silnice i v mrazu | foto: Josef Kolina, Lidové noviny

PŘÍBRAM Jedna klička, druhá klička a následný pád do nejhlubšího výtluku v okolí. Tak v současné době vypadá projížďka autem po středočeské Příbrami. Už příští rok by to ale mohlo být poměrně hladké svezení.

Třicetitisícovému městu totiž došla trpělivost a rozhodlo se s havarijním stavem svých komunikací bojovat. Nečeká, až se stát rozhodne obcím na opravu infrastruktury přispět, a jedná na vlastní pěst. Za dva miliony korun si hodlá koupit nový stroj na opravu silnic, který splňuje všechny požadavky města.

Silnice totiž opravuje rychle, kvalitně, a navíc levně. "Doufáme, že se nám to vyplatí a poté půjdeme ostatním městům příkladem. Už nás nebaví každý rok dávat na opravy silnic téměř milion korun. Chceme kvalitnější a trvanlivější opravu," říká starosta Příbrami Josef Řihák. Podobně jako Příbram začíná přemýšlet celá řada českých a moravských měst.


Advantage Consulting, s.r.o.
INŽENÝR ZÁKAZNICKÉ KVALITY – AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 50 000 - 60 000 Kč