2. července 2013 14:26 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Metro C skončí na Budějovické. Mění se dvě výhybky najednou

Dále dojde ke kompletní výměně okolního štěrku, dřevěných pražců i veškerého kolejiva ve výhybce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dále dojde ke kompletní výměně okolního štěrku, dřevěných pražců i veškerého kolejiva ve výhybce. | foto: ČTK

PRAHA Cestující na trase metra C se musí připravit na potíže. Kvůli výměně dvou výhybek ve stanici Kačerov bude přerušen provoz mezi stanicemi Budějovická a Háje. Provoz bude přerušen od pátku 5. července do neděle 7. července.

"Jsme přesvědčeni, že i tato připravovaná výluka metra proběhne, stejně jako čtyři předchozí v loňském a letošním roce, zcela bez komplikací. Historicky poprvé stihneme vyměnit dvě výhybky najednou. To je dáno nejen přímým spojením mezi pracovištěm a depem Kačerov, odkud jezdí pracovní technika na speciálních vozech, ale i pečlivou přípravou harmonogramu celé akce," uvedl generální ředitel pražského dopravního podniku Milan Křístek.

Náhradní autobusová doprava při výluce dvou stanic metra C.

Náhradní autobusová doprava při výluce dvou stanic metra C.

Provoz metra bude zachován mezi stanicemi Letňany až Budějovická s tím, že v úseku Pražského povstání - Budějovická budou vlaky jezdit jen po jedné koleji. Mezi stanicemi Budějovická a Háje bude zavedena náhradní autobusová doprava XC, která odpovídá využití parametrům soupravy metra, jde o dva až tři autobusy, bude záležet na množství cestujících. Autobusy budou jezdit podle intervalu metra, tedy v průběhu dne přibližně v intervalu osm až devět minut, ve večerních hodinách deset minut.

Ve stanicích metra bude rozmístěno 60 informačních tabulí, které budou nejen v češtině, ale i angličtině a němčině. "Na nejexponovanějších místech budou vyškolení a jazykově vybavení pracovníci radit cestujícím o dopravních opatřeních spojených s výlukou," uvedl mluvčí dopravního podniku Petr Vorlíček s tím, že prodloužena bude i provozní doba telefonní infolinky 296 19 18 17, a to vždy od 7:00 do 21:00.

Loni o Velikonocích vyměnil DPP výhybky na první koleji u stanice I. P. Pavlova. Koncem září loňského roku byla třídenní výluka linky A, kdy se měnily výhybky ve stanicích Náměstí Míru a Dejvická.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz