14. prosince 2009 15:12 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Metro do Motola dostaví Metrostav a Hochtief. Stavět začnou na jaře

Zvažované varianty dostavby metra linky A  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvažované varianty dostavby metra linky A | foto: Reprofoto

PRAHA Vítězem tendru na stavbu prodloužení trasy A metra do Motola se stalo sdružení firem Metrostav a Hochtief CZ. ČTK to dnes řekl mluvčí pražského dopravního podniku Ondřej Pečený.

Ostatní účastníci výběrového řízení se ještě mohou odvolat, informaci proto nechtěli zástupci Metrostavu komentovat. Celkové náklady na výstavbu mají činit zhruba 18,7 miliardy korun, z toho více než osm miliard má tvořit dotace z evropských fondů.


Schéma prodloužení metra A směrem k ruzyňskému letišti.

O vítězi se podle Pečeného rozhodlo už před dvěma týdny. "Čekáme, až uplynou zákonné lhůty, ve kterých se mohou ostatní firmy odvolat," poznamenal Pečený. Teprve pak, pokud se tedy nikdo z účastníků tendru neodvolá, je možné podepsat smlouvu.

Vítězové zatím rozhodnutí nechtěli komentovat. Mluvčí Metrostavu František Polák ČTK řekl, že se dodavatelé vyjadřují až ve chvíli, kdy je kontrakt podepsán. Kromě Metrostavu a Hochtief CZ se užšího kola výběrového řízení zúčastnily také firmy OHL SŽ a Strabag.

V prosinci se stavět nezačne
Dopravní podnik už dříve doufal, že by se mohlo začít stavět ještě letos v prosinci. V současnosti to ale vypadá, že se stavba zahájí až na začátku příštího roku.

Prodloužení trasy metra A v délce 12,9 kilometru bude rozděleno do tří etap. První bude dlouhá asi šest kilometrů a povede ze stanice Dejvická přes stanice Červený Vrch, Veleslavín a Petřiny do Motola.

Druhá, celkem 4,3 kilometru dlouhá etapa, napojí stanice Bílá Hora, Dědina a Dlouhá Míle. Poslední a nejkratší úsek má zahrnovat stanice Staré Letiště a Letiště Ruzyně.

ČTK, Lidovky.cz