25. dubna 2013 12:34 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Metro na 'madridském Václaváku' se přejmenuje na Vodafone

Stanice metra Sol v centru Madridu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stanice metra Sol v centru Madridu. | foto: Eric Chan, Flickr

MADRID Madrid přejmenuje jednu ze svých hlavních stanic metra Sol na Sol Vodafone na základě reklamní dohody s britským mobilním operátorem. Dohoda mu v době recese vynese miliony eur.

Regionální vláda uvedla, že i zbytek druhé trasy madridského metra, která je na mapě vyznačena červeně, což je i firemní barva Vodafonu, ponese jméno firmy po dobu tří let trvání smlouvy. "Je to vůbec poprvé v Evropě, co celá linka metra mění jméno na základě komerční dohody, což přináší nové formy zisku," napsala vláda v prohlášení.

Vizualizace stanice Vodafone na Puerta del Sol v Madridu.

Vizualizace stanice Vodafone na Puerta del Sol v Madridu.

Nápisy na stanici Sol budou změněny na Sol Vodafone od 1. června a celá linka se změní na Trasu 2 Vodafone od září.

Tuto trasu denně používá asi 122 tisíc cestujících. Madridské metro patří k těm nejstarším je druhé nejrozsáhlejší v Evropě.

Přestupní stanice se nachází na nejrušnějším náměstí Puerta del Sol v samotném srdci Madridu. S Prahou by se mohlo srovnávat s Václavským náměstím a stanicemi Můstek nebo Muzeum.

ČTĚTE TAKÉ:

Vchod do stanice Sol je v centru španělské metropole Madridu na náměstí Puerta del Sol, symbolickém srdci protestů obyvatel proti způsobu, jakým španělští politici v posledních letech řeší ekonomickou krizi.

Mluvčí metra, agentuře AFP sdělil, že společnost dostane během tří let tři miliony dolarů (téměř 60 milionů korun), což roční zisky metra z reklamy zvýší o deset procent.

mevMartin Nevyhoštěný, ČTK