Úterý 9. března 2021svátek má Františka 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Metro na 'madridském Václaváku' se přejmenuje na Vodafone

Stanice metra Sol v centru Madridu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stanice metra Sol v centru Madridu. | foto: Eric Chan, Flickr

MADRID Madrid přejmenuje jednu ze svých hlavních stanic metra Sol na Sol Vodafone na základě reklamní dohody s britským mobilním operátorem. Dohoda mu v době recese vynese miliony eur.

Regionální vláda uvedla, že i zbytek druhé trasy madridského metra, která je na mapě vyznačena červeně, což je i firemní barva Vodafonu, ponese jméno firmy po dobu tří let trvání smlouvy. "Je to vůbec poprvé v Evropě, co celá linka metra mění jméno na základě komerční dohody, což přináší nové formy zisku," napsala vláda v prohlášení.

Vizualizace stanice Vodafone na Puerta del Sol v Madridu.

Vizualizace stanice Vodafone na Puerta del Sol v Madridu.

Nápisy na stanici Sol budou změněny na Sol Vodafone od 1. června a celá linka se změní na Trasu 2 Vodafone od září.

Tuto trasu denně používá asi 122 tisíc cestujících. Madridské metro patří k těm nejstarším je druhé nejrozsáhlejší v Evropě.

Přestupní stanice se nachází na nejrušnějším náměstí Puerta del Sol v samotném srdci Madridu. S Prahou by se mohlo srovnávat s Václavským náměstím a stanicemi Můstek nebo Muzeum.

ČTĚTE TAKÉ:

Vchod do stanice Sol je v centru španělské metropole Madridu na náměstí Puerta del Sol, symbolickém srdci protestů obyvatel proti způsobu, jakým španělští politici v posledních letech řeší ekonomickou krizi.

Mluvčí metra, agentuře AFP sdělil, že společnost dostane během tří let tři miliony dolarů (téměř 60 milionů korun), což roční zisky metra z reklamy zvýší o deset procent.

,

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...