7. listopadu 2014 8:52 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Metro A propojí s novým úsekem. Vlaky nepojedou mezi Dejvickou a Můstkem

Dopravní podnik hl. m. Prahy testoval nástupištní panely, které by měly... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní podnik hl. m. Prahy testoval nástupištní panely, které by měly... | foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

PRAHA Na trase A pražského metra bude kvůli napojování nového úseku o víkendu přerušen provoz. Výluka se týká trasy mezi stanicemi Dejvická a Můstek. Mezi stanicemi Můstek a Náměstí Míru pak bude metro jezdit kyvadlově pouze po jedné koleji, sdělil mluvčí dopravního podniku (DPP) Jiří Štábl.

Ve stanici metra Dejvická se bude přepojovat stávající zabezpečovací zařízení, které bude v souvislosti s plánovaným prodloužením linky metra do Motola nahrazeno elektronickým, uvedl Štábl.

Práce na připojení nového úseku začaly minulý víkend, kdy byl rovněž přerušen provoz metra. Tehdy DPP propojil veškeré kabely stávajících návěstidel, přestavníků a kolejových obvodů. Nadcházející víkend bude DPP tato zařízení testovat.

Náhradní doprava

DPP zavede v úseku Dejvická - Můstek náhradní tramvajovou linku XA. Jezdit bude rovněž zvláštní tramvajová linka číslo 35. Tramvaje XA a 36 pojedou po stejné trase, a to z Nádraží Podbaba přes Vítězné náměstí, Hradčanskou a Malostranskou na Staroměstskou, Národní třídu a přes Václavské náměstí a Náměstí Republiky se vrátí na Malostranskou a pojedou zpět do Podbaby.

Každou sobotu budou na trase metra A jezdit komunikační vagony.

„Linky číslo 5 a 8 budou ve směru z centra ze zastávky Hradčanská odkloněny přes zastávky Prašný most, Vozovna Střešovice a Hládkov do zastávky Malovanka, kde budou ukončeny,“ doplnil Štábl. Autobusy 107, 119 a 147 pak budou z Dejvické prodlouženy na Hradčanskou.

Zmíněné výluky na trase A nejsou jediné, ke kterým letos pražský DPP přistoupil. Metro například v druhé polovině října nejezdilo kvůli opravám na trase C mezi stanicemi Muzeum a Budějovická. O Velikonocích pak nejezdilo dokonce na celé trase A, kdy DPP opravoval hned několik výhybek najednou. Oprava výhybek zastavila metro C rovněž loni v říjnu mezi Kačerovem a Háji.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz