Sobota 29. února 2020svátek má Horymír 6 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Mezi Prahu a Kladno už se víc spojů ‚nevejde‘. České dráhy nakoupí větší vlaky

Vlak Regionova. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak Regionova. Ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA České dráhy koupí deset souprav motorových vlaků, které budou jezdit zejména na trati mezi pražským Masarykovým nádražím a Kladnem. Linka je přetížená a vlaky pro 120 sedících by měly pomoci zvládat zájem cestujících. Hodnotu zakázky České dráhy neuvedly.

Na trati mezi Kladnem a Prahou jezdí nyní v ranní špičce čtyři vlaky za hodinu, další spoje už mezi ně není možné vložit. Cestující zde vozí především dvouvozové žluté soupravy Regionova, které mají kapacitu 84 míst k sezení. Část spojů zajišťují klasické soupravy tvořené lokomotivou a vagony.

„Příměstská doprava, která kombinuje výhody regionální a městské hromadné dopravy, se velmi dynamicky rozvíjí v celé Evropě. V okolí velkých aglomerací nám ve vlacích rychle přibývají cestující a tato linka není výjimkou. Je to dáno stavem silniční dopravy v metropoli, omezením parkování v některých lokalitách Prahy, ale také vznikem nového logistického centra v Dobrovízi,“ uvedl šéf Českých drah Pavel Krtek.

Kromě trasy mezi Prahou a Kladnem plánují ČD nově pořizované nízkopodlažní a klimatizované soupravy provozovat na trase do Kralup nad Vltavou a Rakovníka. Po elektrizaci trati do Kladna budou přesunuty na jiné trasy v rámci Středočeského kraje.

Linku do Kladna čeká v nejbližší době rozsáhlá modernizace spojená s dobudováním odbočky na pražské letiště. První fází má být rekonstrukce pražského Negrelliho viaduktu, která začne letos na jaře.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na veletrh Prodítě
SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na veletrh Prodítě

Zúčastněte se 16. ročníku veletrhu Prodítě, který se koná na brněnském výstavišti od 5. do 8. března. Těšit se můžete nejen na nákupy potřeb pro děti za zvýhodněné ceny, ale také na bohatý doprovodný program pro maminky i dětičky.