20. února 2016 9:46 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání nejezdí metro. Kvůli výměně pražců

Stanice metra Muzeum na trase A je uzavřená. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stanice metra Muzeum na trase A je uzavřená. | foto: MAFRA - Petr Topič

PRAHA Provoz metra na trase C mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání je kvůli plánované opravě trati od rána přerušen, zůstane to tak po celý víkend. Metro v tomto úseku nepojede ani o víkendu 27. až 28. února.

Pražský dopravní podnik (DPP) plánuje na trase vyměnit původní dřevěné pražce za nové betonové. Přípravné práce výměny byly zahájeny již v noci 15. února. Dokončovací práce po výměně pražců pak má DPP naplánovány do 7. března 2016, vždy v nočních hodinách, kdy metro nejezdí.

Náhradní dopravu zajišťuje v denním provozu náhradní autobusová linka XC na trase Hlavní nádraží - Muzeum - I. P. Pavlova - Vyšehrad - Pražského povstání. V úsecích Letňany - Muzeum a Háje - Pražského povstání jezdí metro bez omezení. „U stanic metra pak budou stát od 08:00 do 22:00 informátoři DPP, kteří budou na místě připraveni poradit cestujícím v češtině i v angličtině aktuální dopravní spojení,“ uvedl mluvčí DPP Jiří Štábl.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz