24. srpna 2010 12:04, aktualizováno  12:50 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ministr Bárta vyměnil šéfa českých dálnic. Brunclíkovi nedůvěřoval

Šéf Ředitelství silic a dálnic Alfred Brunclík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Ředitelství silic a dálnic Alfred Brunclík | foto: ČTK

PRAHA Generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Alfred Brunclík končí ve funkci. Šéfa státní organizace, která je správcem a stavitelem všech českých dálnic a silnic I. třídy, odvolal ministr dopravy Vít Bárta. Ten přiznal, že Brunclíkovi nedůvěřuje.

O Brunclíkové odchodu informuje server iDnes.cz. "Nevěřím tomu, že kroky, které činí, nejsou ve skutečnosti proti mé osobě," zdůvodnil odvolání pro server Bárta.

Novým šéfem Ředitelství silnic a dálnic se stal Jiří Švorc, uvedl ministr dopravy Vít Bárta. Švorc působil v oblasti pozemního stavitelství jako stavbyvedoucí a manažer. Působil také například ve společnostech OMV či OBI.

Brunclík vedl ŘSD čtyři roky a dlohodobě čelil kritice za předražování nových stavěných dálnic.

Přečtěte si rozhovor LN s Alfredem Brunclíkem

Jedním z důvodů Brunclíkova odvolání jsou i dvě zastavené stavby na Ostravsku - most v Bohumíně a přípojka Místecká na D47. Když ministr sestavoval "černou listinu" zastavených staveb, vycházel z materiálů připravených ŘSD. Ty se však podle Bárty vůbec nezmiňovaly o kritické dopravní situaci v obou lokalitách. Bárta to označil za "miny", které tak na něj ŘSD nastražilo.

Čtěte více


Nový šéf Švorc má ministru Bártovi pomoci najít další úspory ve výstavbě dálnic.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!