9. května 2013 11:29 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Moderní překladiště ČD Cargo nebude, Škoda ho zatím nepotřebuje

Modernizované kontejnerové překladiště v Paskově na Frýdecko-Místecku, za jehož dostavbu získala letos v září logistická společnost Advanced World Transport (AWT) ocenění v soutěži Volná cesta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Modernizované kontejnerové překladiště v Paskově na Frýdecko-Místecku, za jehož dostavbu získala letos v září logistická společnost Advanced World Transport (AWT) ocenění v soutěži Volná cesta. | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV/NYMBURK Nákladní společnost ČD Cargo odložila stavbu překladiště aut za stovky milionů korun, jež by zřejmě stálo v Nymburku. Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto, která měla být jeho hlavním klientem, totiž externí logistické překladiště zatím nepotřebuje.

Automobilka podle mluvčího Jozefa Baláže našla prostory pro auta, která čekají na transport, ve svém areálu v Mladé Boleslavi. "Projekt skladového terminálu mimo areál závodu je prozatím odložen na pozdější dobu," uvedl Baláž.

Město Nymburk, kterému by třicetihektarové překladiště přineslo 200 pracovních míst, už ale s areálem počítá v územním plánu. "Změna územního plánu byla schválena zastupitelstvem a měla by být dokončena do konce tohoto roku," řekl starosta Nymburka Miloš Petera (ČSSD).

ČTĚTE TAKÉ:

Ve výběrovém řízení na lokalitu pro překladiště bylo několik měst. Pro stavbu byl ale Nymburk vhodným kandidátem z hlediska blízkosti ke Škodě Auto. V souvislosti s investicí se uvažovalo také o navýšení kapacity železniční tratě Mladá Boleslav - Nymburk.

Škoda překladiště bude potřebovat

Automobilka Škoda Auto chce do roku 2018 prodávat 1,5 milionu vozů ročně. Do té doby podle Baláže s vlastními kapacitami nevystačí. Do budoucna je proto jednou z možných lokalit pro překladiště stále i Nymburk.

ČD Cargo investici plánovalo se strategickým partnerem DB Schenker Rail. "Projekt je plánován do několika etap, celková investice je v řádu několika stovek milionů. ČD Cargo stavbu autoterminálu odložilo, nicméně projekt považuje nadále za strategický a je v úzkém kontaktu se Škoda Auto," řekl mluvčí dopravce Zdeněk Větrovec.

Společnosti v číslech

Automobilka představila na autosalonu v Šanghaji nový model Škoda Rapid přizpůsobený pro čínský trh.
  • Škoda Auto vyváží auta do více než 100 zemí celého světa. Loni zvýšila prodej o sedm procent na 939 200 aut. Počet zaměstnanců Škody bez agenturních pracovníků loni klesl o 0,6 procenta na 26 404 lidí.
  • ČD Cargo loni hospodařilo s dvoumiliardovou ztrátou, což výrazně ovlivnilo hospodářský výsledek Českých drah.
Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz