7. května 2015 13:31 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Moody’s potvrdila rating Českých drah. Firma slibuje modernizaci

Nové Railjety Českých drah. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nové Railjety Českých drah. | foto: Michal Šula, MAFRA

PRAHA Očekávání se naplnila. Ratingová agentura Moody’s potvrdila stávající rating Českých drah. Vedení společnosti slibuje, že se to promítne do lepších služeb pro zákazníky.

Ratingová agentura Moody’s vydala zprávu, podle které zůstává rating Českých drah v investičním pásmu s dosavadním hodnocením Baa3 se stabilním výhledem. Agentura sleduje činnost společnosti průběžně po celý rok, zpravidla jednou ročně na jaře však vydává tuto hodnotící zprávu.

„Vnímáme to jako potvrzení správnosti našich kroků při stabilizaci společnosti, posílení její likvidity, zvýšení efektivity a zachování pevného místa na otevřeném trhu,“ pochvaluje si šéf Českých drah Pavel Krtek.

A slibuje zelpšování služeb na železnici. „Díky zachování dosavadního ratingového hodnocení budeme moci i nadále získávat finanční prostředky za velmi výhodných podmínek. To nám umožní pokračovat v modernizaci společnosti a zlepšování služeb, což ocení především naši zákazníci.“

Ze ztráty do zisku

Českým drahám se minulý rok překvapivě dařilo, firma vydělala 156 milionů korun. Stalo se tak po předloňské ztrátě téměř dvou miliard. Osobní doprava, která představuje hlavní činnost státního dopravce, zmírnila ztrátu na 865 milionů korun.

Důvodem zlepšení výsledků v osobní dopravě je podle managementu růst počtu cestujících.

„Dynamicky se rozvíjí především dálková a příměstská doprava. Také díky tomu stouply tržby z hlavní činnosti o 800 milionů korun,“ uvedl ve výroční zprávě šéf drah Pavel Krtek. Dodal, že firma snižovala provozní i režijní náklady.

mprMartin Prachař

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!