Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
11. prosince 2017 14:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Muskova tunelovací společnost slaví první úspěchy. V prodeji čepic

Elon Musk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elon Musk | foto: Reuters

LOS ANGELES/PRAHA Elon Musk se kromě dobývání vesmíru a rozvoje elektromobilů zaměřil na i stavbu tunelů. Jeho společnost The Boring Company si klade za cíl vytvořit pod městy sítě tunelů, které by ulevily silniční dopravě. Spuštění nového způsobu dopravy je ještě daleko, firma už ale vydělává první peníze - prodejem čepic.

Čepice The Boring Company

Americký vizionář nedávno na Twitteru oznámil, že jeho firma již prodala 30 tisíc čepic s logem společnosti. Za prodané pokrývky hlavy tak nová společnost utržila kolem 600 tisíc dolarů (asi 13 milionů korun).

Firma začala prodávat čepice v říjnu a jejich prodej rychle roste. Musk však oznámil, že se prodá jen 50 tisíc kusů a zavtipkoval, že poté začne nabízet značkové plamenomety.

The Boring Company si klade za cíl vybudovat tunely pod městem, v kterých by se proháněly vozíky, které budou přepravovat automobily.

Čepice The Boring Company
Razící štít společnosti Boring Company

Minulý týden firma představila plány na síť podzemních spojení pod Los Angeles, kde již začala kopat i první testovací tunel.

Kdy bude první úsek hotový, není zatím jasné, a komerční provoz je tak hudbou vzdálené budoucnosti. Příjmy společnosti tedy nadále budou tvořit hlavně čepice.

kopMichal Kopřiva