20. června 2019 16:03 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Na části linky B nejezdilo metro. Na Hůrce spadl muž do kolejí

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: www.mediaguru.cz

PRAHA Mezi stanicemi Zličín a Nové Butovice na lince B pražského metra byl ve čtvrtek odpoledne zhruba hodinu a půl zastaven provoz v obou směrech. Ve stanici Hůrka spadl po 14:00 do kolejiště pětačtyřicetiletý muž, kde ho srazila projíždějící souprava. Těžce zraněný a v umělém spánku skončil v nemocnici. Místo metra mohli cestující využít náhradní autobusy XB.

V úseku mezi Novými Butovicemi a Černým Mostem metro jezdilo bez omezení.

20.června 2019 v 15:24, příspěvek archivován: 20.června 2019 v 16:02

Ve stanice metra Hůrka došlo ke střetu 45l muže se soupravou metra. Na místě zasahovaly posádky RZP a RV. Museli jsme jej uvést do umělého spánku, zajistit dýchací cesty, imobilizovat a budeme převážet s mnohačetnými poraněními do FN Motol. @DPPOficialni @PolicieCZ @HasiciPraha

Záchranáři na Twitteru uvedli, že sraženého muže museli uvést do umělého spánku, zajistit mu dýchací cesty a imobilizovat. S mnohačetnými poraněními ho převezli do motolské nemocnice. Zda se muž rozhodl skočit pod metro dobrovolně, nebo tam spadl nešťastnou náhodou, vyšetřují policisté. „Šetříme to v tuto chvíli jako pád, nemůžeme vyloučit zdravotní indispozici nebo nešťastnou náhodu,“ uvedla mluvčí policie Andrea Zoulová.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!