28. října 2010 22:24, aktualizováno 29. 10 8:56 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Na D1 havarovala cisterna, dálnice byla směrem na Brno neprůjezdná

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: ČTK

DOMAŠOV Dálnice D1 u Brna byla kvůli nehodě cisterny s výbušným plynem v noci na dnešek devět hodin uzavřená. Při havárii se dva lidé lehce zranili a policie musela odklonit dopravu směrem na Brno. Dálnice byla opět průjezdná od 05:00, řekl ČTK policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Cisterna havarovala ve čtvrtek v 19:30 na 188. kilometru dálnice. Protože nebylo zřejmé, zda neuniká plyn, policisté záhy oba směry dálnice uzavřeli a vyklidili čerpací stanice v obou směrech, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. Podezření na únik plynu se nepotvrdilo, dodal Malášek.

Nehoda se stala při výjezdu tahače s cisternovým návěsem z čerpací stanice.

Ještě na parkovišti souprava narazila do stojícího nákladního auta a cisterna vážící 21 tun se převrátila na bok. Vůz se zastavil asi po 100 metrech v pravém dálničním pruhu. Oba řidiči byli lehce zraněni, převzali si je záchranáři.

Hasiči i policie měli zpočátku podezření na únik plynu. To se však nepotvrdilo, proto směr na Prahu kolem 20:30 otevřeli. "Protože plnou cisternu nebylo možné ani s pomocí těžké techniky vyprostit, k odčerpání plynu byli přivoláni pracovníci firmy Linde Technoplyn," uvedl Haid. Ještě před jejich příjezdem začal podle něj ve 22:45 plyn argon unikat. Podle Maláška se však únik nepotvrdil.

S přečerpáváním plynu technici skončili ve 03:30, ve 04:00 bylo podle Maláška nákladní auto odstraněno. "Bylo to namrzlé, takže se čekalo ještě na posypání," dodal. Dálnice byla zprůjezdněna v obou směrech v 05:00.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!