26. června 2018 9:27 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Na D46 rozbil čelní sklo auta zřejmě kus z opravovaného mostu, případ řeší policie

Policie ČR - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PROSTĚJOV Zřejmě kus z opravované mostní konstrukce na dálnici D46 u Prostějova rozbil čelní sklo osobního auta. Zhruba osmicentimetrový předmět spadl na vůz ve chvíli, kdy řidička s autem projížděla pod mostem. Ženě se podařilo bezpečně zastavit a věc oznámila policistům. Nikdo nebyl zraněn, řekl v pondělí prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. Policisté se případem zabývají.

Nehoda se stala v pondělí kolem 07:00, kdy osmadvacetiletá řidička osobního auta Volkswagen jela po dálnici D46 ve směru na Vyškov. „Při průjezdu pod mostem mezi obcemi Prostějov a Žešov jí měl na čelní sklo dopadnout blíže nezjištěný předmět o průměru asi osmi centimetrů. V důsledku toho došlo k poškození skla,“ uvedl policejní mluvčí.

Podle snímků policie z místa nehody se mostní konstrukce na dálnici opravuje a je zakrytá plachtami. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 7000 korun. „Příčiny a okolnosti této události jsou předmětem dalšího policejního šetření,“ doplnil policejní mluvčí.

ČTK

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.