27. července 2019 16:18 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Na dálnicích v Německu, Rakousku i Švýcarsku se tvoří kolony. Němci doporučují odložit cestu k moři na začátek týdne

Kolona. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolona. | foto: Reuters

BERN/BERLÍN/VÍDEŇ  Švýcarská severojižní dálnice A2, která spojuje Německo s Itálií, vyžaduje od rána trpělivost řidičů. Dopoledne musel být u hranic s Itálií v obou směrech kvůli porouchanému vozidlu krátce uzavřen Gotthardský tunel, již předtím se v místě tvořily dlouhé kolony. Velký provoz je také v Německu, kde začaly prázdniny v nejlidnatější německé spolkové zemi Bavorsko a také v sousedním Bádensku-Württembersku, a rovněž v Rakousku.

Portál Bluewin ještě před uzavřením tunelu napsal, že se zde utvořila desetikilometrová kolona, což znamenalo čekací dobu až hodinu a čtyřicet minut. Odpoledne se zde čekací doba zkrátila na několik desítek minut. Tento tunel je tradičně kritickým místem, neboť má jen jeden tubus, ve kterém je pro každý směrem jeden jízdní pruh.

V Německu zhoustla doprava podle DPA především na dálnicích mířících do Rakouska a také u Hamburku ve směru k pobřeží Severního moře a k Baltu. U Hamburku na křížení dálnice A7 a A261 ve směru k dánským hranicím vznikla asi dvacetikilometrová kolona. Velkému náporu je vystaven i berlínský okruh ve směru na Štětín a také na Hamburk.

V Bavorsku musí počítat řidiči s kolonami například v okolí Mnichova a na dálnici A8 u hranic s Rakouskem. V rakouských zemích Salcbursko a Tyrolsko pak pro tranzitní dopravu o víkendech až do poloviny září platí zákaz objíždění zácp či vyhýbání se dálničnímu mýtu. V Tyrolsku na dálnici A11 mířící z Villachu ke Karavanskému tunelu do Slovinska vznikla podle listu Kronen Zeitung kolona dlouhá 15 kilometrů.

Německý autoklub ADAC již předem doporučoval cestu k moři odložit přinejmenším na sobotní odpoledne či na neděli, nejlépe však na začátek pracovního týdne, kdy už bude cesta na jih o poznání volnější. O očekávaných zácpách varoval také švýcarský list Blick s titulkem Pozor, Němci jedou.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!