6. března 2017 15:54 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Z Čech na Moravu příštích 14 dní se zpožděním? Na hlavní trati se mění koleje

Vlak Českých drah (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak Českých drah (ilustrační foto) | foto: ČTK

PRAHA Na hlavním tahu mezi Čechy a Moravou z Prahy do České Třebové dochází od pondělí k omezení kvůli výměně koleje na trati z Brandýsa nad Orlicí do Ústí nad Orlicí. Na dva týdny se změní jízdní řády. Některé vlaky pojedou jinou trasou, některé budou nahrazeny autobusovou dopravou.

Výměna jedné traťové koleje byla neplánovaná. V příštích dvou týdnech tak budou vlaky nabírat ve všední dny zpoždění. Po trati jezdí všechny vlaky z Prahy do Olomouce a dál na Moravu nebo většina spojů z Prahy do Brna. Uvedl server IDNES.cz.

„Vlaky projíždějící vyloučeným úsekem mohou navýšit zpoždění až o 25 minut. V přípojných stanicích nemusí být od zpožděných vlaků zajištěny přestupy na přípojné vlaky,“ popsaly na svém webu České dráhy.

Část osobních vlaků nebude moct na trase jezdit vůbec. Nahradí je rychlíky nebo autobusy. Výluka postihne i soukromé dopravce - například Regiojet bude muset počítat ze zpožděním i objížďkami. Některé vlaky Leo Express se musí kvůli omezení spojit, pojedou tak o hodinu dříve než obvykle.

Lidovky.cz