1. prosince 2017 10:17 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Novinka na pražském letišti. Jízdenku MHD lze koupit bezkontaktní kartou

Letiště Praha s novým anglickým názvem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Praha s novým anglickým názvem. | foto: Lidové noviny

PRAHA Na pražském letišti si mohou cestující koupit jízdenky MHD v nových automatech. Umí vyhledat spojení, doporučit jízdenku a přijímají nejen mince a bankovky, ale i platební karty. Přístroje fungují v několika jazycích. ČTK to sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Na letišti je nyní 13 nových automatů na jízdenky.

„Trojice automatů na každém z letištních terminálů nahradila stávající automaty, které přijímaly pouze mince. Část nových automatů je umístěna ještě v uzavřeném prostoru příletové haly. Návštěvníci si tak mohou koupit jízdenku nejen na autobusových zastávkách a v příletových halách, ale také při čekání na své zavazadlo,“ uvedl ředitel Ropid Petr Tomčík.

Všechny nové automaty umí vyhledat dopravní spojení včetně doporučení příslušné jízdenky, poskytují podrobné informace o tarifu a zobrazují dopravní schémata. „To vše nejen v českém a anglickém jazyce, ale také v němčině a ruštině,“ uvedl Drápal.

Automaty s možností platit platebními kartami jsou nově instalovány také na čtyřech přestupních uzlech ve Středočeském kraji, konkrétně v Čelákovicích, Milovicích, Řevnicích a Říčanech. „Zejména v regionu si cestující pořizují dražší vícepásmové jízdenky a možnost platby kartou je zde proto velkou pomocí,“ dodal Drápal.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz