26. ledna 2018 10:36, aktualizováno  10:55 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Na opravy silnic a dálnic se zvýší výdaje o desetinu na 11,4 miliardy korun

Rakušané dnes otevřeli 25 km dálnice z Vídně na Brno. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rakušané dnes otevřeli 25 km dálnice z Vídně na Brno. | foto: ČTK

PRAHA Ředitelství silnic a dálnic letos vynaloží na opravy silnic I. třídy a dálnic zhruba 11,4 miliardy korun, což je o desetinu víc než loni. Bude pokračovat v opravách dálnice D1, dále se zaměří na silniční okruh kolem Prahy nebo dálnice D5, D8 a D11. Na tiskové konferenci to v pátek uvedl generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Vedení ŘSD má zároveň od ministerstva dopravy přislíbené navýšení o zhruba 900 milionů korun, které by mohlo podle Kroupy čerpat během letošního roku.

Všechny opravy na dálnicích chce ŘSD provádět v režimu zachování dvou jízdních pruhů v obou směrech. Stavby chce zahájit podle vývoje počasí v březnu, nebo v dubnu.

Správce dálniční sítě uvažuje o rozšíření úsekového měření na D1 ze stávajících čtyř úseků na další, například u Velkého Meziříčí. Vedle D1 by se mohlo objevit i na úsecích s uzavírkami na dálnicích D5 a D8.

ČTK

ZKUŠENOSTI: Kolik utratíte jako rodina měsíčně za jídlo?
ZKUŠENOSTI: Kolik utratíte jako rodina měsíčně za jídlo?

Zajímalo by mě, kolik utratíte za jídlo jako rodinka, my jsme čtyřčlenná, dvě děti (větší kluci, co maj furt hlad).V poslední době se nestačím divit co kolik stojí, jak vše hodně zdražuje! Snažíme se jíst docela zdravě. Obden když jdu nakoupit, nákup 500-1000.- a to mi přijde že tam nemám bůhví co, vozík poloprázdný…pečivo, jogurty, mléko, zelenina, ovoce, obden maso, těstoviny, rýže, luštěniny, máslo, sýry, vejce…vybírám skoro vše co je v akci. Máte to taky tak? Utratim prostě pálku za jídlo.

Najdete na Lidovky.cz