26. ledna 2018 10:36, aktualizováno  10:55 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Na opravy silnic a dálnic se zvýší výdaje o desetinu na 11,4 miliardy korun

Rakušané dnes otevřeli 25 km dálnice z Vídně na Brno. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rakušané dnes otevřeli 25 km dálnice z Vídně na Brno. | foto: ČTK

PRAHA Ředitelství silnic a dálnic letos vynaloží na opravy silnic I. třídy a dálnic zhruba 11,4 miliardy korun, což je o desetinu víc než loni. Bude pokračovat v opravách dálnice D1, dále se zaměří na silniční okruh kolem Prahy nebo dálnice D5, D8 a D11. Na tiskové konferenci to v pátek uvedl generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Vedení ŘSD má zároveň od ministerstva dopravy přislíbené navýšení o zhruba 900 milionů korun, které by mohlo podle Kroupy čerpat během letošního roku.

Všechny opravy na dálnicích chce ŘSD provádět v režimu zachování dvou jízdních pruhů v obou směrech. Stavby chce zahájit podle vývoje počasí v březnu, nebo v dubnu.

Správce dálniční sítě uvažuje o rozšíření úsekového měření na D1 ze stávajících čtyř úseků na další, například u Velkého Meziříčí. Vedle D1 by se mohlo objevit i na úsecích s uzavírkami na dálnicích D5 a D8.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!