24. února 2013 13:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Na pražském letišti byly kvůli sněžení zrušeny tři lety

Sníh na některých evropských letištích blokuje provoz. (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sníh na některých evropských letištích blokuje provoz. (ilustrační foto) | foto: Reuters

PRAHA Na pražském Letišti Václava Havla byly dnes kvůli sněžení zrušeny tři lety, z Basileje, do Ženevy a Curychu. Důvodem jsou problémy na tamních letištích, ruzyňské letiště nadále funguje bez problémů, v provozu je kvůli počasí veškerá úklidová technika, řekla mluvčí letiště Eva Krejčí. "Letiště je v provozu, nabíráme pouze drobná zpoždění," uvedla.

Letiště má dnes odbavit 124 příletů a 127 odletů. V sobotu byly zrušeny kvůli počasí tři spoje. Se zpožděními se kvůli sněžení nadále potýká letiště ve Vídni, které využívá řada Čechů. Podle webových stránek letiště byl dnes zatím zrušen jeden spoj do italské Boloni.

Sněžení dnes opět komplikuje i dopravu na silnicích, v některých krajích hrozí i náledí. Silné sněžení ráno zasáhlo sever Čech. Kvůli závějím zůstávají na východě Čech stále uzavřené čtyři úseky menších silnic v Orlických horách. Přes den má být zataženo, sněhové přeháňky budou postupně přecházet v déšť. Odpoledne by měly srážky ustávat. Teploty se přes den dostanou nad nulu.

Lidovky.cz, ČTK