29. září 2009 10:01 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Na Ruzyni se tlačí další slovenský přepravce - SeagleAir

Letadlo společnosti Seagle Air | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo společnosti Seagle Air | foto: Reprofoto

BRATISLAVA Seznam leteckých přepravců, kteří létají z pražského letiště, se může rozrůst o další aerolinky. Žádost o přidělení letecké licence v Česku totiž podala společnost SeagleAir Charter, která je dceřinnou společností slovenské firmy SeagleAir. Z Prahy chce létat už od příštího roku. Informoval o tom server Sme.sk. Pokud registraci Seagle Air dostane, mohl by začít létat pod českým označením OK z Prahy už začátkem příštího roku.

"Správní řízení se skládá ze dvou částí. První je vydání osvědčení leteckého dopravce a druhá je vydání letecké licence," řekla serveru Jitka Ungerová, mluvčí Úřadu pro civilní letectví.

Podle ní je SeagleAir v první fázi a řízení může trvat několik měsíců. "Pokud splní všechny podmínky, měli by licenci dostat," dodala.

"V první řadě máme zájem o charterové lety, protože jejich trh je v Česku lepší než na Slovensku," řekl Martin Štulajter, provozní ředitel SeagleAir. Firma chce expandovat hlavně proto, aby mohla létat i mimo EU. 

 

Lidovky.cz

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)