20. září 2019 12:05 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Na seznamu kandidátů do představenstva Českých drah je 14 lidí. Oznámil to ministr dopravy Kremlík

Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) doporučil na post předsedy dozorčí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) doporučil na post předsedy dozorčí... | foto: ČTK

PRAHA Seznam kandidátů do představenstva Českých drah má 14 jmen a o jeho případném zúžení rozhodne výběrová komise v příštím týdnu. Na twitteru to v pátek uvedl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Popřel tak informace, že komise už vytvořila zkrácený seznam několika kandidátů, ze kterých bude dozorčí rada podniku vybírat dva členy do představenstva.

„Žádný shortlist neexistuje. Ve hře je stále 14 lidí, kteří byli u pohovoru,“ uvedl  Kremlík. Výběrová komise má podle něj zasedat až v příštím týdnu. Ve středu pak bude o nových členech hlasovat dozorčí rada. Následně bude z celkem pětičlenného představenstva vybrán jeho předseda a generální ředitel společnosti.

Nové členy vedení podniku hledá od letošního června, kdy byl odvolán šéf firmy Miroslav Kupec. Další místo v představenstvu je uvolněné po Michalu Heřmanovi, který v květnu odešel do OKD. Dráhy kvůli tomu vypsaly výběrové řízení, do kterého se přihlásilo přes 30 zájemců. Výběrová komise následně jejich seznam zúžila na 14 lidí, se kterými v uplynulých týdnech pořádala pohovory.

Skupinu Českých drah tvoří osobní dopravce a nákladní ČD Cargo, dále také například Výzkumný ústav železniční, poskytovatel datových služeb ČD Telematika nebo poskytovatel ICT služeb ČD Informační systémy. Společnost v pololetí vykázala zisk 441 milionů korun, což je meziročně o 179 milionů korun více. Skupina zaměstnává přes 23 500 lidí.

ČTK
Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Marcela Ziembová, matka Davida Pastrňáka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.