9. srpna 2009 13:19 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Na trase Praha - Norimberk začal jezdit autobus Českých drah

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 25Diskuse
České dráhy zahájily 9. srpna ve spolupráci s Deutsche Bahn provoz přímé autobusové linky Praha - Norimberk.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České dráhy zahájily 9. srpna ve spolupráci s Deutsche Bahn provoz přímé autobusové linky Praha - Norimberk. | foto: ČTK

PRAHA České dráhy vstoupily na trh dálkové autobusové dopravy. Na trase Praha - Norimberk jezdí ode dneška autobus, který České dráhy vypravují spolu s partnerskou firmou Deutsche Bahn. Podle sdělení šéfa marketingu ČD Aleše Ondrůje se zatím prodalo přes 3000 jízdenek.

První drážní autobus vyrazil z Prahy ráno v 7:30, vždy s odstupem dvou hodin jej bude postupně následovat dalších pět spojů. Stejná frekvence bude platit každý den. Autobusy nebudou na trase zastavovat a do Norimberku dorazí za tři hodiny a 45 minut. Na trase nyní jezdí denně dva páry rychlíků, kterým cesta trvá pět hodin.

České dráhy zahájily 9. srpna ve spolupráci s Deutsche Bahn provoz přímé autobusové linky Praha - Norimberk.

V autobusech Deutsche Bahn značky Setra je první a druhá třída, cena jízdenky je 48 eur, se slevou 26 eur. Cena u konkurenční Student Agency je 35 eur a 23 eur. Rozdíl v korunách je větší, neboť obě firmy používají odlišné kurzy. Student Agency jezdí jednou denně v nočních hodinách. Základní cena rychlíku je 43 eur, po započtení různých slev 32 eur.

České dráhy zahájily 9. srpna ve spolupráci s Deutsche Bahn provoz přímé autobusové linky Praha - Norimberk.

"Autobus láká i přestupující cestující, což vlak vzhledem k dlouhé době jízdy nedokázal nabídnout," uvedl Ondrůj. Autobus je začleněn do sítě drah a řada prodaných jízdenek je podle Ondrůje na delší relace než pouze Praha - Norimberk. Prodala se například jízdenka z Bohumína do Augsburku. Rozvoj autobusové dopravy doplňující síť vlaků vyhlásily dráhy za "jeden ze strategických směrů dalšího rozvoje svých podnikatelských aktivit". Linka do Norimberku má být první vlaštovkou.
ČTK
  • 25Diskuse