1. července 2016 11:10 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Na zrušeném parkovišti zůstal jen Němec. Krnáčová mu namalovala obrázek

Jediným autem, které na parkovišti ilegálně zůstalo, byl volkswagen s německou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jediným autem, které na parkovišti ilegálně zůstalo, byl volkswagen s německou... | foto: ČTK

PRAHA Jediné auto zůstalo stát na zrušeném parkovišti na pražském Malostranském náměstí. V první červencový den tak byl volkswagen s německou SPZ posledním plechovým svědkem doby, kdy tam směla auta zůstat. Vedení Prahy plánuje, že by prostranství pod chrámem svatého Mikuláše mělo více sloužit lidem.

Prvního července otevřela Praha na místě stánek s bezplatným občerstvením, u nějž se brzy vytvořila dlouhá fronta. Ve spodní části náměstí, kde desítky let bývalo parkoviště pro osm desítek aut, se sešla zhruba stovka zvědavců, které zajímala nová podoba místa.

Přihlíželi i někteří poslanci, kteří přišli přesně o 42 míst vyhrazených pro ně či zaměstnance sněmovny, která se nachází přes ulici. Řadě z nich se novinka vůbec nepozdává.

„Máme báječnou hromadnou dopravu, možná by poslanci měli rezignovat na svá auta,“ reagovala primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která o nové podobě prostoru na místě diskutovala s přicházejícími lidmi.

A vyrobila také kreslené vzkazy pro motoristy, kteří by chtěli zákaz parkování porušit. Včetně německé verze pro výše zmíněného německého řidiče, který by měl se svým autem co nejdříve odjet.

mipMichal Pavec