17. července 2009 19:45, aktualizováno  21:05 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Návod pro tisíce klientů Tomi Tour, jak získat zpět své peníze

Tomi Tour | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomi Tour | foto: ČTK

PRAHA FORMULÁŘ POJIŠŤOVNY UVNITŘ Bývalý senátor a známý podnikatel Václav Fischer utrpěl další porážku. Poté, co byl před několika lety donucen prodat svou CK Fischer miliardáři Karlu Komárkovi, nyní končí další cestovka s ním spojená - Tomi Tour.

Tomi Tour je mezi desítkou největších firem na trhu a má prodány zájezdy přibližně 10.000 klientům.

Jak získají své peníze zpět?

Podle prohlášení společnosti "veškeré uhrazené finanční prostředky za zájezdy budou vráceny UNION pojišťovnou. TOMI TOUR je velkoryse pojištěna na částku 234 600 000 Kč, která pokryje veškeré nároky".

Důležité kontakty

UNION poistovna, Bajkalská 29A
Tel: 00421 2 208 15 911
Fax.: 00421 2 5342 1112
Mobil: 00421 904 895 605
e mail: elena.majekova@union.sk web: http://www.union.sk

Další postup na svých internetových stránkách uvedla přímo Union poisťovňa. Podle ní ten, kdo dosud na zájezd, který má zaplacený nevycestoval, může písemně uplatnit nárok na pojistné plnění. Je potřeba, aby tak učinili nejpozději do dvou měsíců ode dne, ve kterém měl být zájezd ukončený podle cestovní smlouvy.

KLIKNĚTE ZDE: Potřebný formulář pro klienty

Podle mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamury klienti, kteří mají zaplacené zájezdy, dostanou v zákonné lhůtě šesti měsíců zpět peníze za zaplacené zájezdy. Zpravidla se vyplácí 80 až 95 procent ze zaplacené ceny zájezdu.

Ostatní cestovní kanceláře už podle Okamury připravují výhodné cenové nabídky zájezdů pro klienty, kteří mají u Tomi Tour zakoupené zájezdy. Začala i jednání s finančními institucemi o přípravě nabídky speciálního splátkového kalendáře na koupi zájezdu s nadstandartními podmínkami.

Prohlášení Tomi Tour

Vážené dámy a pánové,

cestovní kancelář TOMI TOUR byla nucena v pátek 17. července 2009 v 17.00 hodin, ukončit svoji činnost.

Veškeré uhrazené finanční prostředky za zájezdy Vám budou vráceny UNION pojišťovnou, Bajkalská 29/A. SK 813 60 Bratislava. TOMI TOUR je velkoryse pojištěna na částku 234 600 000 Kč, která pokryje veškeré nároky.

Klienti, kteří jsou v destinacích, kontaktují prosím UNION pojišťovnu, která zajistí dokončení jejich pobytu a leteckou dopravu z destinace zpět domů.

Dovolte, abych Vás závěrem ujistil, že CK TOMI TOUR, její majitel a jednatel i všichni spolupracovníci udělali vše pro odvrácení této situace, a to i za cenu osobních obětí.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za vzniklé nepříjemnosti.

S pozdravem
Václav Fischer
za celý TOMI TOUR 

Lidovky.cz