Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 6 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Nejen Invalidovna, příští rok se uzavře i stanice metra Muzeum

Stanice metra Muzeum na trase A je uzavřená. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stanice metra Muzeum na trase A je uzavřená. | foto: MAFRA - Petr Topič

PRAHA Pražský dopravní podnik plánuje rekonstrukci nástupiště stanice metra Muzeum na lince A. Protože se jedná o klíčový uzel hromadné dopravy, pracuje se na plánu, jak nutnou uzavírku vyřešit tak, aby nedošlo k dopravnímu kolapsu. V létě by měla být zprovozněna po dvouletých stavebních pracích stanice Národní třída, připravuje se také uzavření stanice Invalidovna.

Když dopravní podnik uzavřel kvůli výstavbě developerského projektu Quadrio stanici metra Národní třída, vyvolalo to silné protesty veřejnosti. Nyní se připravuje výluka stanice Invalidovna na stejné trase. Ta by měla přijít až na konci roku 2015.

Výluka na "céčku"

Z důvodu celkové opravy dvou výhybek u stanice metra Háje bude během prvních dvou listopadových víkendů (1. až 3. a 8. až 10.) omezen provoz metra na lince C. Dopravní podnik zajistí pro cestující náhradní autobusovou dopravu XC.

Výluka potrvá vždy od pátku cca 18:45 hod. do nedělní půlnoci v úseku mezi stanicemi Kačerov – Háje. Poslední souprava metra před zahájením výluky vyjede z konečné stanice Háje v 18:57 hod. a z centra města, ve směru Háje, ze stanice Muzeum v 18:36 hod.

Už příští rok se však plánuje mnohem citelnější zásah do plynulosti pražské hromadné dopravy. Na celý rok by se totiž měla uzavřít přestupní stanice Muzeum na trase A. Kvůli rekonstrukci nástupiště.

V současnosti se připravuje dokumentace projektu, s opravami by se mělo začít zhruba za rok. „Předpoklad zahájení realizace je na konci roku 2014, dokončení do konce roku 2015,“ řekla serveru Lidovky.cz mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Aby se předešlo chaosu, provoz na jedné koleji by měl být zachován.  „Přestup cestujících tak bude umožněn přejezdem do následující stanice a přestupem do soupravy jedoucí v opačném směru. Cestující tak nebudou nuceni použít náhradní povrchovou dopravu,“ dodává mluvčí.

Invalidovnu zaplatí investor

K plánovanému uzavření stanice Invalidovna Řehková uvedla, že rekonstrukci nepříliš vytížené zastávky by měl financovat investor projektu Centrum Invalidovna - tedy developerská skupina Erste Group Immorent.

Administrativní komplex Futurama na pražském Karlíně - vizualizace

Administrativní komplex Futurama na pražském Karlíně - vizualizace

„V důsledku navrhovaného projektu jsou nyní řešeny podrobné podmínky majetkoprávního vypořádání,“ říká Řehková s tím, že konečný termín uzavírky bude záviset na dohodách mezi investorem a Dopravním podnikem.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit
Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit

Malé odolné flíčky na sedačce obvykle nikdo neřeší, případně přes ně prostě přehodí deku. Jenže pokud máte doma dítě nebo domácího mazlíčka, nevyhnete se ani pořádným flekům. Jak se jich zbavit?