2. srpna 2014 18:28 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Nejhorší letní víkend na rakouských dálnicích. Celková délka kolon: 200 km

Dopravní zácpa v Rakousku (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní zácpa v Rakousku (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

VÍDEŇ Provoz na rakouských dálnicích se v sobotu na mnoha místech téměř zastavil. Experti z autoklubů ARBÖ a ÖAMTC mluví o nejhorším víkendu letošní prázdninové sezóny. Zácpy v celkové délce 200 kilometrů a "šnečí" tempo komplikovaly řidičům jízdu především na hlavních tranzitních tazích do Středomoří a na Jadran, které využívají ke svým cestám na dovolenou v hojném počtu i Češi.

Nejdelší kolony jsou podle agentury APA hlášeny na Taurské dálnici (A10) a dálnici pod alpským hřebenem Karavanky (A11) směřující do Slovinska. U tunelu Karavanky stejně jako před tunelem Oswaldiberg u Villachu se auta odbavovala v blocích, čekací doba kvůli tomu překračovala dvě hodiny.

Kolony cestou na jih

Problémy čekaly na řidiče také na Pyhrnské dálnici (A9). Až dvacetikilometrová zácpa se tam v dopoledních hodinách vytvořila v oblasti Štýrského Hradce, přispěly k ní stavební práce u Schachenwaldu.

V Tyrolsku se nejdelší kolony podle očekávání tvořily na Brennerské dálnici (A13) směřující do Itálie. O mnoho lépe na tom nebyly ani dálkové silnice přes průsmyky, například B179 přes Fernský průsmyk. U pohraničního tunelu Füssen se na jih odbavovalo blokově, ve směru na sever stály fronty před Lermooským tunelem.

"S pomalým zlepšováním situace počítáme v odpoledních hodinách. Než budou tranzitní trasy zase zcela průjezdné, potrvá to do večera," řekl rakouské agentuře expert z ARBÖ Thomas Haider.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!