6. dubna 2016 11:30 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Kterým silnicím se v Česku vyhnout? Pojišťovna vydala žebříček míst hrůzy

Dopravní nehoda u Rynoltic. Úsek byl vyhlášen jako nejrizikovější místo na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní nehoda u Rynoltic. Úsek byl vyhlášen jako nejrizikovější místo na... | foto: Policie ČR

RYNOLTICE Novým nejrizikovější místem v Česku pro řidiče se loni stala silnice I/13 v katastru Bílého Kostela nad Nisou a obce Rynoltice v Libereckém kraji. V úseku před rynoltickou místní částí Jítrava se stalo šest nehod se třemi smrtelnými a dvěma těžkými zraněními.

Vyplývá to z žebříčku nejčastějšího výskytu dopravních nehod, jejichž důsledkem bylo těžké zranění nebo úmrtí. Sestavila jej Allianz, jejíž Automapa vychází z údajů policejní databáze dopravních nehod. Žebříček nebere v potaz nebezpečné úseky, které již figurují v předchozích žebříčcích.

V pořadí druhý nový nejrizikovější úsek loňského roku je na komunikaci I/35 v Královéhradeckém kraji v místě, kde tato silnice míjí Podhorní Újezd a Vojice. Za loňský rok se tam staly dvě vážné nehody, při nichž na místě zahynul jeden člověk a šest lidí utrpělo těžká zranění.

Trojici nových nejhorších lokalit doplňuje křižovatka ve Středočeském kraji na silnici I/7 v místech, kde se poblíž Slaného setkává s komunikací I/16. Celkem šest zdejších nehod si vyžádalo jednu oběť a další čtyři lidé tu utrpěli těžká zranění.

Podle aktuální statistiky nebyla Jihočeském, Jihomoravském, Karlovarském, Plzeňském a Zlínském kraji loni identifikována žádná nová nebezpečná lokalita.

Analýza vychází z veřejně přístupné databáze s lokalizací všech dopravních nehod v Česku evidovaných policií. Podmínkou pro zařazení konkrétního místa do statistiky jsou aspoň dvě na sobě navzájem nezávislé dopravní nehody s těžkými zdravotními následky nebo smrtí, mezi nimiž nebyla vzdálenost větší než 100 metrů.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store © freytag & berndtSHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

ČTK