5. května 2018 8:07 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Nejrušnější letecká trasa je mezi Kuala Lumpur a Singapurem, denně odbaví 84 letů

Singapur. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Singapur. | foto: Reprofoto

LONDÝN Letecké spojení mezi Singapurem a hlavním městem Malajsie Kuala Lumpur je nejrušnější mezinárodní leteckou trasou na světě. Za rok do letošního února letadla mezi těmito městy uskutečnila 30.537 letů. To je v průměru 84 letů denně. Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti OAG Aviation.

Seznamu 20 nejrušnějších destinací dominují převážně asijské trasy. Druhá skončila ta mezi Hongkongem a Tchaj-pejí. Mimo Asii je nejrušnější trasa mezi newyorským letištěm LaGuardia a torontským Pearson, kde se ve sledovaném období uskutečnilo 16.956 letů, uvedla BBC.

Let mezi Singapurem a Kuala Lumpurem trvá zhruba hodinu. Na trase létá řada nízkonákladových společností, jako je Scoot, Jetstar, Air Asia a Malindo Air, ale i vlajkové aerolinky obou zemí, tedy Singapore Airlines a Malaysia Airlines. Mezi oběma městy se plánuje i výstavba vysokorychlostní železnice.

Podle počtu cestujících byla nejvytíženější trasa mezi Hongkongem a Kuala Lumpurem. Celkem ji využilo 6,5 milionu cestujících. Trasu mezi Singapurem a Jakartou využilo 4,7 milionu cestujících, mezi Singapurem a Kuala Lumpurem pak čtyři miliony pasažérů.

Ani ty nejvytíženější mezinárodní trasy se ale nemohou vyrovnat nejoblíbenější domácí letecké trase. Tou je spojení mezi jihokorejským hlavním městem Soul a oblíbeným turistickým ostrovem Čedžu. Loni se na této trase uskutečnilo podle OAG asi 65.000 letů, což odpovídá 180 cestám denně.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz