5. května 2018 8:07 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Nejrušnější letecká trasa je mezi Kuala Lumpur a Singapurem, denně odbaví 84 letů

Singapur. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Singapur. | foto: Reprofoto

LONDÝN Letecké spojení mezi Singapurem a hlavním městem Malajsie Kuala Lumpur je nejrušnější mezinárodní leteckou trasou na světě. Za rok do letošního února letadla mezi těmito městy uskutečnila 30.537 letů. To je v průměru 84 letů denně. Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti OAG Aviation.

Seznamu 20 nejrušnějších destinací dominují převážně asijské trasy. Druhá skončila ta mezi Hongkongem a Tchaj-pejí. Mimo Asii je nejrušnější trasa mezi newyorským letištěm LaGuardia a torontským Pearson, kde se ve sledovaném období uskutečnilo 16.956 letů, uvedla BBC.

Let mezi Singapurem a Kuala Lumpurem trvá zhruba hodinu. Na trase létá řada nízkonákladových společností, jako je Scoot, Jetstar, Air Asia a Malindo Air, ale i vlajkové aerolinky obou zemí, tedy Singapore Airlines a Malaysia Airlines. Mezi oběma městy se plánuje i výstavba vysokorychlostní železnice.

Podle počtu cestujících byla nejvytíženější trasa mezi Hongkongem a Kuala Lumpurem. Celkem ji využilo 6,5 milionu cestujících. Trasu mezi Singapurem a Jakartou využilo 4,7 milionu cestujících, mezi Singapurem a Kuala Lumpurem pak čtyři miliony pasažérů.

Ani ty nejvytíženější mezinárodní trasy se ale nemohou vyrovnat nejoblíbenější domácí letecké trase. Tou je spojení mezi jihokorejským hlavním městem Soul a oblíbeným turistickým ostrovem Čedžu. Loni se na této trase uskutečnilo podle OAG asi 65.000 letů, což odpovídá 180 cestám denně.

ČTK

ZE ŽIVOTA MÁMY: Vybírám školu pro syna... a je to peklo!
ZE ŽIVOTA MÁMY: Vybírám školu pro syna... a je to peklo!

Vybírám vhodnou škole pro syna, čas se krátí a já stále váhám.

Najdete na Lidovky.cz