11. ledna 2011 14:42 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Největší hříšník seznamu ČOI, benzínky Falko II, končí. Nemá na pokuty

Čerpací stanice (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čerpací stanice (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Největší hříšník ze seznamu nekvalitních benzínek firma Falko II končí. Položily ji pokuty od České obchodní inspekce, která firmě vyměřila sankce ve výši 4 350 000 korun.

"Firma se ocitla v insolvenci. Na zaplacení těchto horentních pokut nemáme. Všech našich sedm benzínek tedy zavíráme," řekl LN ředitel společnosti Jiří Mer.

Falko bojuje o přežití podáním odvolání proti udělení pokut. Firmě se totiž nelíbí, jakým způsobem inspekce vzorky odebírala. "Na odebírání vzorků paliva jsou nějaká pravidla, které inspektoři porušili. Mají odebrat dva vzorky. Jeden si vzít k rozboru a druhý nechat zapečetěný na místě. Tak to ale u nás nebylo. Byla to partizánština. Palivo si prostě odnesli v kanystru a hotovo. Tak to nejde. Vypadá to, jako bychom byli u někoho v nemilosti," stěžuje si Mer.

Nedostatky v prodávaném palivu nicméně potvrdil.

Firma Falko II dopadla nejhůře z čerpacích stanic, které v úterý zveřejnila Česká obchodní inspekce (ČOI) v souvislosti s prodejem nekvalitních pohonných hmot. Celkem se loni provinilo téměř padesát čerpacích stanic v Česku.

K tématu:

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?