Sobota 16. ledna 2021svátek má Ctirad -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Němci mají Nord Stream, Česko přijde o část peněz za tranzit

Na Vysočině dodnes můžete najít podivné mosty vedoucí odnikud nikam. Jsou to pozůstatky německé „exteritoriální“ dálnice z Vídně do tehdy německé Vratislavi, jejíž vybudování si na Praze vynutil v roce 1939 Berlín.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Řehák 9.11.2011 18:40

plynovod vede přes Česko

Plynovod Gazela vede skutečně přes české území, zatímco plyn z transitního plynovodu se do Česka dostával až na Vysočině (od Lanžhota na českomoravskou hranici proudil po moravském území - tedy mimo Česko).  Mimochodem označovat slovem Česko celou republiku je náckovské a stejně hloupé, jako označovat Wales a Skotsko novotvarem Anglicko !!!

R. Pecho 11.11.2011 8:30

Re: Jé

vy jste ale pako! :-)))

M. Řehák 9.11.2011 18:32

mosty na Vysočině?

Nevím ,že by Němci stavěli dálniční mosty na Vysočině. Trasa dálnice Wien-Breslau a její zbytky jsou na moravském území od Mikulova k Moravské Třebové. Upřímně řečeno: věčná škoda, že nemohla být tato stavba dokončena (aspoň na našem území), dopravní situace, kterou silnice I/43 není schpona zvládnout mohla být už 65 let zcela nadstandardně vyřešena!

R. Hledík 9.11.2011 11:24

Prosím

německá dálnice == dnes R--43,, měla vést z TERSTu---JADERSKÉ MOŘE---  - WIEN--BRNO-- SVITAVY--odbočka BRESLAU--jinak stále směr sever   - STETTIN-- BALTICKÉ MOŘE---,,, bohužel se nestačilo dostavět, sneseny kopce, navezen násep, mosty, kanalizace---- jako torzo a nedodělávky,  jako MEMENTO českých vlád nic pořádného  nedostavět.. V Brně si rodiny bachařů, oficírů postavily na náspu chaty se zahrádkami, úspěšně si to v kruhu soudruhů vybojovaly a dosáhly toho, že z Brna se nejede do Svitav na sever, nýbrž na východ, aby mohli bývalí lampasáci pěstovat celer a mrkev na státem vykoupené půdě--- kocourkov HADRA

R. Buršík 9.11.2011 9:25

on je někdo překvapen??????????

jako stát máme na víc než přiživničit na trasitu!!!

P. Fiala 9.11.2011 8:27

Pozemky v moři a na souši

Infrastrukturní stavby na souši jsou velmi náročné z důvodu Právního řádu ustaveného v jednotlivých státech a to právu o vlastnictví pozemků. Kdo někdy něco řešil s majiteli pozemků to jistě dosvědčí (stačí náznaky v médiích při stavbě silnic a dálnic).

Realizovat plynovod pod hladinou moře v mezinárodních vodách" je myšlenka hodná nejvyššího ocenění, stejně jako dříve "komunikační kabely" mezi Amerikou a Evropou, či dnes "komunikační" a "navigační" (kromě námořní již i silniční) vesmírná síť.

Jedině vyšší politicky i ekonomomicky organizačně integrované celky jako USA, dříve SSSR-dnes Rusko, Čína či EU jsou schopny takových výkonů. Věřte či ne bez integrací lidí do těchto Unií, bychom byli ve stavu o trochu rozvinutějších "rozvojových" států.

P. Fiala 9.11.2011 8:52

Poznámka k efektivitě unijního Projektu

Ročne se dodá 27,5 miliard kubíků. Investice byla za 129  miliard Kč.

Průměrná cena plynu za posledních 5 roků v EU asi 100Kč za kubík.

Výsledek efektivity investice za 1 rok prodeje: 27,5 x 100 = 275 miliard Kč.

Který pak český podnik má takovéhle výsledky?

Neměli bychom na tu EU (které jsme členy) přestat nadávat a spíše více se podílet na "Projektech", kterých je připravováno a realizováno hodně a stále se občanům států EU "zjevují" nové a nové? Nejsme tak trochu nějakými spátečníky?

V. Kún 9.11.2011 8:08

Fandili jsme zlodějům, takže se to dalo čekat

Jen hlupáci a naivkové mohli vinit Rusy, co že jsou to za hajzlíky, že si nenechají krást plyn a dodávky přes Bělorusko a Ukrajinu zastavují. - Měli to Rusové od nás zapotřebí? A Němci? - Aby ti kvůli zlodějům mrzli? - Německo se holt dohodlo s Ruskem na vlastním plynovodu, a oba státy mají po problémech. My jsme naopak fandili zlodějům, ani jednou je Topolánek s Bartuškou neodsoudili, nepohrozili jim ani tou nejmenší sankcí, a tak dnes sklízíme plody jejich naivní politiky.

Nebo nám Topolánek s Bartuškou nahradí ty ztracené miliardy ze svého?


TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

Trenér Tomáš Bank má velký podíl na lyžařských úspěších Ester Ledecké. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...

Expremiér Sobotka se vrátil do pražských Stodůlek. Pořídil si byt v paneláku

Bohuslav Sobotka před svým bytem. (12. ledna 2021) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Expremiér Bohuslav Sobotka se v tichosti vrátil z Moravy, kam se uchýlil po odchodu z politiky, do Prahy. Jak zjistila...