Sobota 23. ledna 2021svátek má Zdeněk 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

Němci mají Nord Stream, Česko přijde o část peněz za tranzit

Na Vysočině dodnes můžete najít podivné mosty vedoucí odnikud nikam. Jsou to pozůstatky německé „exteritoriální“ dálnice z Vídně do tehdy německé Vratislavi, jejíž vybudování si na Praze vynutil v roce 1939 Berlín.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Řehák 9.11.2011 18:40

plynovod vede přes Česko

Plynovod Gazela vede skutečně přes české území, zatímco plyn z transitního plynovodu se do Česka dostával až na Vysočině (od Lanžhota na českomoravskou hranici proudil po moravském území - tedy mimo Česko).  Mimochodem označovat slovem Česko celou republiku je náckovské a stejně hloupé, jako označovat Wales a Skotsko novotvarem Anglicko !!!

R. Pecho 11.11.2011 8:30

Re: Jé

vy jste ale pako! :-)))

M. Řehák 9.11.2011 18:32

mosty na Vysočině?

Nevím ,že by Němci stavěli dálniční mosty na Vysočině. Trasa dálnice Wien-Breslau a její zbytky jsou na moravském území od Mikulova k Moravské Třebové. Upřímně řečeno: věčná škoda, že nemohla být tato stavba dokončena (aspoň na našem území), dopravní situace, kterou silnice I/43 není schpona zvládnout mohla být už 65 let zcela nadstandardně vyřešena!

R. Hledík 9.11.2011 11:24

Prosím

německá dálnice == dnes R--43,, měla vést z TERSTu---JADERSKÉ MOŘE---  - WIEN--BRNO-- SVITAVY--odbočka BRESLAU--jinak stále směr sever   - STETTIN-- BALTICKÉ MOŘE---,,, bohužel se nestačilo dostavět, sneseny kopce, navezen násep, mosty, kanalizace---- jako torzo a nedodělávky,  jako MEMENTO českých vlád nic pořádného  nedostavět.. V Brně si rodiny bachařů, oficírů postavily na náspu chaty se zahrádkami, úspěšně si to v kruhu soudruhů vybojovaly a dosáhly toho, že z Brna se nejede do Svitav na sever, nýbrž na východ, aby mohli bývalí lampasáci pěstovat celer a mrkev na státem vykoupené půdě--- kocourkov HADRA

R. Buršík 9.11.2011 9:25

on je někdo překvapen??????????

jako stát máme na víc než přiživničit na trasitu!!!

P. Fiala 9.11.2011 8:27

Pozemky v moři a na souši

Infrastrukturní stavby na souši jsou velmi náročné z důvodu Právního řádu ustaveného v jednotlivých státech a to právu o vlastnictví pozemků. Kdo někdy něco řešil s majiteli pozemků to jistě dosvědčí (stačí náznaky v médiích při stavbě silnic a dálnic).

Realizovat plynovod pod hladinou moře v mezinárodních vodách" je myšlenka hodná nejvyššího ocenění, stejně jako dříve "komunikační kabely" mezi Amerikou a Evropou, či dnes "komunikační" a "navigační" (kromě námořní již i silniční) vesmírná síť.

Jedině vyšší politicky i ekonomomicky organizačně integrované celky jako USA, dříve SSSR-dnes Rusko, Čína či EU jsou schopny takových výkonů. Věřte či ne bez integrací lidí do těchto Unií, bychom byli ve stavu o trochu rozvinutějších "rozvojových" států.

P. Fiala 9.11.2011 8:52

Poznámka k efektivitě unijního Projektu

Ročne se dodá 27,5 miliard kubíků. Investice byla za 129  miliard Kč.

Průměrná cena plynu za posledních 5 roků v EU asi 100Kč za kubík.

Výsledek efektivity investice za 1 rok prodeje: 27,5 x 100 = 275 miliard Kč.

Který pak český podnik má takovéhle výsledky?

Neměli bychom na tu EU (které jsme členy) přestat nadávat a spíše více se podílet na "Projektech", kterých je připravováno a realizováno hodně a stále se občanům států EU "zjevují" nové a nové? Nejsme tak trochu nějakými spátečníky?

V. Kún 9.11.2011 8:08

Fandili jsme zlodějům, takže se to dalo čekat

Jen hlupáci a naivkové mohli vinit Rusy, co že jsou to za hajzlíky, že si nenechají krást plyn a dodávky přes Bělorusko a Ukrajinu zastavují. - Měli to Rusové od nás zapotřebí? A Němci? - Aby ti kvůli zlodějům mrzli? - Německo se holt dohodlo s Ruskem na vlastním plynovodu, a oba státy mají po problémech. My jsme naopak fandili zlodějům, ani jednou je Topolánek s Bartuškou neodsoudili, nepohrozili jim ani tou nejmenší sankcí, a tak dnes sklízíme plody jejich naivní politiky.

Nebo nám Topolánek s Bartuškou nahradí ty ztracené miliardy ze svého?


Poslali jste životopis a marně čekáte na reakci. Proč jiným odpovědí, ale vám ne

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak žádají o práci bílé límečky a jak ty modré? Na koho nasazují personalisté robota? A proč se zájemcům o práci z...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Jak bude za času Vodnáře? Býci se dočkají lásky, dařit se bude Pannám

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vládu na nebi si jednotlivá znamení zvěrokruhu předávají podle toho, jak do nich vstupuje Slunce, což bývá vždy kolem...