22. listopadu 2016 8:22 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Zaměstnanci nízkonákladových aerolinek v Německu stávkují. Zrušily se desítky letů

Německé aerolinky Eurowings. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německé aerolinky Eurowings. | foto: Reprofoto

BERLÍN Palubní personál německých nízkonákladových aerolinek Eurowings v úterý na letištích v Düsseldorfu a Hamburku vstoupil do stávky. Kvůli protestu byly zrušeny desítky letů, včetně letu z Düsseldorfu do Prahy. Aerolinky Eurowings jsou dceřinou společností největšího německého leteckého přepravce Lufthansa.

Odborový svaz Verdi uvedl, že vyzval ke stávce na obou letištích do večerních hodin. V Düsseldorfu bylo ráno zrušeno 50 z 88 plánovaných letů, protest v Hamburku vedl ke zrušení 14 letů. Během dne navíc může dojít k dalším změnám, napsala agentura DPA.

Zrušen byl mimo jiné let, který měl v 7:00 SEČ odstartovat z Düsseldorfu a v 8:30 SEČ přistát v Praze. Odpolední let Eurowings z Düsseldorfu do Prahy startující v 15:05 SEČ by se podle dosavadních informací měl uskutečnit. Společnost Eurowings nicméně doporučují cestujícím, aby si na internetových stránkách podniku zjistili, zda se jejich let koná.

Odbory vedou s firmou Eurowings již delší dobu spory ohledně mezd. Ve středu hodlají kvůli mzdám stávkovat rovněž piloti mateřské společnosti Lufthansa. Protest začne o půlnoci, trvat bude 24 hodin a ovlivní lety na krátkou vzdálenost i dálkové lety.

ČTK