18. října 2017 16:50 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Nejrychlejší vlakové spojení z Berlína do Vídně? Vyhnout se českým kolejím

Vlak ICE-T německého dopravce Deutsche Bahn | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak ICE-T německého dopravce Deutsche Bahn | foto: Shutterstock

BERLÍN/PRAHA Cestujícím na trase Berlín - Vídeň se vyplatí vyhnout českým kolejím. A to doslova velkým obloukem. Podle nového jízdního řádu Deutsche Bahn je rychlejší spojení přes Norimberk, i když cestující musí urazit o zhruba 200 kilometru více. V cíli i tak budou o 30 minut dříve.

Změny ukázal nový jízdní řád Deutsche Bahn platný od 10. prosince, na který upozornil server zdopravy.cz.

Za zrychlením delší trasy stojí otevření nové vysokorychlostní trasy v německém Durynsku, ale také neuspokojivý stav české železniční sítě. Průměrná rychlost vlaku mezi Děčínem a Břeclaví  nedosahuje ani sta kilometrů za hodinu. Přitom nejkratší trasa spojující německé a rakouské hlavní město vede právě přes Česko po železničním koridoru. Ten se začal modernizovat po Sametové revoluci. 

Nová delší trasa po německém a rakouském území zrychlí přepravu mezi městy o půlhodinu. V současnosti trvá nejkratší cesta 8 hodin a 45 minut s přestupy v Praze a Břeclavi. Po změně bude cesta trvat 8 hodin a 15 minut i se 40minutovým přestupem v Norimberku. Druhá varianta s přestupem v Mnichově bude trvat 8 hodin a 28 minut. Cestující na této trase mohou využít rychlovlaky ICE.

kopMichal Kopřiva