Neděle 29. listopadu 2020svátek má Zina 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Německé dráhy stávkují. Pocítí to však i Češi

České dráhy - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České dráhy - ilustrační foto | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

PRAHA Stávka německých strojvůdců od středečních osmi do čtvrtečních deseti hodin zpozdí noční a ranní vlaky do České republiky z Německa.

Vlaky vypravované z Česka se podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského zdrží na německých hranicích. Nákladního dopravce ČD Cargo se několikahodinové zastavení dopravy příliš nedotkne.

Čtěte také

Neúprosná statistika ČD: čtvrtina dálkových vlaků přijede pozdě

Zpožděný bude podle Šťáhlavského rychlík Hungaria, který podle jízdního řádu vyjíždí v sedm hodin ráno z Berlína, vlak Vindobona a Jan Hus, které mají odjezd z Hamburku po šesté a osmé hodině, a vlak Albert Einstein, který má z Mnichova vyjíždět v devět hodin ráno. Kromě ranních vlaků stávka postihne i noční spoje z Curychu a Amsterdamu.

Nákladní dopravu stávka neohrozí
Vlaky vypravované z České republiky vyjedou podle jízdního řádu. Na německých hranicích počkají na ukončení stávky. Aktuální informace o spojích mohou cestující nalézt na internetových stránkách Českých drah v sekci mimořádné události.

Provoz nákladního dopravce ČD Cargo plánovaná stávka nikterak neovlivní. Podle mluvčího společnosti Romana Jandíka pro nákladní dopravu několikahodinové zpoždění neznamená žádné větší komplikace.

Němečtí strojvůdci stávkovali v posledních dvou týdnech už třikrát, nejvýše ale tři hodiny denně. Odboráři požadují, aby se platové a pracovní podmínky všech 26.000 strojvůdců v zemi sjednotily na úrovni, kterou poskytují celoněmecké dráhy Deutsche Bahn. Strojvůdci u soukromých dopravců totiž v průměru pobírají o 30 procent nižší platy. Jednání mezi odborovým svazem strojvůdců GDL a železničními společnostmi jsou v současnosti na mrtvém bodě.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...