30. června 2015 10:50 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Nepatří mi byt ve Špindlu ani offshorové firmy, brání se obviněný Dvořák

Bývalý šéf pražského dopravního podniku Martin Dvořák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý šéf pražského dopravního podniku Martin Dvořák. | foto: Richard Cortés, Česká pozice

PRAHA Exšéf pražského dopravního podniku Martin Dvořák tvrdí, že policisté nepřinesli v novém obvinění z manipulace zakázek žádné další důkazy. Přesto jej spolu s dalšími třinácti lidmi znovu obvinili. Podezírají je z praní špinavých peněz vyvedených z údajně předražených zakázek metropolitního dopravce.

Šlo o peníze ze zakázek na SMS jízdenky či prodej kuponů, které měla organizovaná skupina „čistit“ přes daňové ráje. Na nové obvinění, v němž kromě Martina Dvořáka figuruje také podnikatel Ivo Rittig či advokát David Michal, upozornila pondělní Mladá fronta Dnes.

U exšéfa dopravního podniku Martina Dvořáka – už dříve obviněného za ovlivňování zakázek – se podle dostupných informací jednalo hlavně o zakázku na prodej jízdenek ve stanicích metra pro firmu Cross Point, na níž měl dopravní podnik tratit zhruba 50 milionů.

Text obvinění za trestný čin podílnictví také řeší údajnou Dvořákovu účast v offshorových firmách a vlastnictví bytu ve Špindlerově mlýně za desítky milionů. „Nevlastním je přímo ani zprostředkovaně,“ tvrdí Dvořák v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Lidovky.cz: Opírá policie další obvinění o nové důkazy?
Žádné nové důkazy! Výpověď účetního, stejná jako v případu Oleo Chemical z počátku roku (jde o Jaroslava Kubisku, klíčového svědka v této kauze - pozn. red.), ke které jsem chtěl již v únoru být vyslechnut a nabízel jsem policii svou výpověď a dodnes mě nekontaktovali. Na nabídku mého advokáta nikdo nereagoval, nulová komunikace. Jen jsem dostal text sdělení.

Lidovky.cz: V čem je sdělení jiné než oproti předešlému obvinění?
V čem je jiné, na to odpoví právník, až pochopí z textu sdělení, co mi vlastně kladou za vinu.

Lidovky.cz: Co přesně jste chtěl policistům při výslechu říct?
Chtěl jsem uvést na pravou míru mediální show ohledně výpovědi účetního, který lživě tvrdil, že vlastním věci, které jsem nikdy nevlastnil.

Lidovky.cz: V čem přesně podle vás účetní lhal?
V tom, že jsem majitelem offshorových firem a bytu ve Špindlu za desítky milionů korun.

Lidovky.cz: Vlastníte sám či skrze někoho ty objekty a firmy?
Nevlastním ani přímo ani zprostředkovaně. 

Michal Pavec

Autor

Michal Pavecmichal.pavec@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz