6. března 2017 15:45 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Nepropásněte největší letadlo světa. Airbus spustil speciální rezervace pro A380

Společnost Airbus spustila rezervační systém, který třídí lety podle typu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Společnost Airbus spustila rezervační systém, který třídí lety podle typu... | foto: Airbus

TOULOUSE Kdo nechce létat „obyčejnými“ aeroplány, může své cestování plánovat podle toho, kdy je na jeho trase k dispozici největší letadlo světa určené k osobní dopravě. Společnost Airbus se pochlubila online rezervacemi pro své modely A380.

S dvoupodlažním letounem operuje třináct aerolinek na světě. A380 létá od loňského května pravidelně i z Prahy, provozuje ho společnost Emirates na lince do Dubaje.

Pro fanoušky tohoto letadla (či prostě komfortu) vytvořil Airbus online rezervačního asistenta ifly380.com. „Představuje vůbec první a zatím jediný systém vyhledávání letů, který výsledky třídí podle typu letadla. Poprvé mají pasažéři možnost vybrat si let s A380 podle svých preferencí,“ popsal Airbus ve svém prohlášení.

Společnost Airbus spustila rezervační systém, který třídí lety podle typu...
Společnost Airbus spustila rezervační systém, který třídí lety podle typu...

Letoun Airbus A380 je dlouhý 73 metrů, rozpětí křídel má 80 metrů a maximálně pojme při jiném rozložení sedadel až 880 cestujících.

Největší osobní letadlo světa vzlétá či přistává někde na světě každé tři minuty, tvrdí společnost Airbus. Pravidelně dopravuje cestující do 55 destinací ve 32 zemích. Kromě zmníěné Prahy a Dubaje létá také do Londýna, Paříže, Kuala Lumpuru nebo Sydney.

Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.